Derya Sabuncu

Derya Sabuncu

Mail: [email protected]

ZULME KARŞI

Bu haftaki yazımda bir kaç kişi tarafından tas ve sopalarla zulüm görmüş, güya İslam adı altında,  şiddete maruz kalmış kadın öğretmen Farkhundad’an bahsetmek istiyorum.

27 yaşında Afganlı kadın  hayatının en güzel baharında bilinçli, İslam’ı doğru şekilde ifade etmeye çalışırken neredeyse canından olacak duruma gelmiş ve bu zulmü, Farkhunda gibi baş kaldıranlara  da  ibret olsun diye taş ve sopalarla döverken  videolara çekip internet ortamına servis etmişler.  Ne kadar acizsiniz ki gücü kuvveti olmayan ,ufak tokat attığınızda bile size karşılık veremeyecek kadar güçsüz bir kadına bunu reva görebiliyorsunuz?  

İzledik işte ne oldu ? Doğru bir İslam anlayışı için mücadele veren kadına yaptığınız zulmü alkışladığımızı mi düşünüyorsunuz? Aksine sizin ne kadar aşağılık bir kimliğe sahip olduğunuzu ifade edip, sizleri kınıyoruz. Müslümanlığı vahşi, baskıcı bir din olarak temsil ettiğiniz için de ne kadar düşük olduğunuzu vurguluyoruz.

Ne vakit aklınızı başınıza devşirirsiniz bilemiyoruz ama artık ne zaman bu tarz görüntüler son bulur merak ediyoruz. Müslümanlar kendi içlerinde birbirini kırıp dökerken dünyada İslam’a yapılan kötülüklerden bir gram habersiz gafilane yaşamanın zararını bir gün elinizden alınan değerlerle mi anlayacaksınız!

?Zulümlerinden dolayı sözü edilen azap tepelerine iner de artık konuşamazlar.

(Neml Suresi), 85. Ayet

Bugün dünyanın gözünün içine bakıla bakıla şeytan ayinleri düzenlenip, eurovision adı altında Müslümanlara meydan okunurken daha ciddi mevzuların olduğunu görmek varken, Müslümanların birbirine saldırması ve bu kadar acziyet hale girmemiz korkunç bir durumdur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın