Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

YÜREĞİNİZE SAĞLIK

       Bu ligin isim olarak tecrübe beklenen ancak yaşanan olumsuzluklardan dolayı sıradan bir takım haline dönüştürülen Gaziantepspor  ve genç yürekler tüm olumsuzluklara rağmen yürekten bir mücadele örneği sergiliyorlar. Belki puan olarak değil ama oyun olarak kendilerine güvenerek oynamaya başlayınca az sayıda tribünlere gelen taraftarlara ve diğer izleyenlere güzel bir mücadele izlettiler. Eğer bu şehirde ikilik yapılmadan her iki takıma da sahip çıkılsa inanıyorum ki sonuç çok daha farklı olur. Verilen bu güzel mücadele eğer biraz da puansal olarak skora ve puan tabelasına yansıtmayı başarılabilirse ligin ikinci yarısında en azından bu yıl kümede kalınabilir. Bunun için de bu genç yüreklerin arasına bir kaç tecrübeli oyuncu daha katılabilirse takımı güzel günler görebilir. Hafta içerisinde yeni bir teknik ekip göreve gelmesiyle biraz daha kımıldanmalar olabilir.

Ligin dokuzuncu haftasında kendisi gibi süper ligden 1.lige düşen fakat daha bir sorunsuz lige başlayıp hatta ilk dört haftayı kayıpsız atlatmasına rağmen son haftalardaki puan kayıplarıyla düşüşe geçen güçlü rakipten puan almak hatta belki de rakip on kişi kaldıktan sonra belki de galibiyeti kaçıran taraf olmak hem sevindirici hem de kaçan üç puandan dolayı üzücü oldu. Muhammed Ildiz’in eğer biraz daha istekli ve saha içerisinde genç oyunculara abilik yaparak biraz daha ön plana çıksa gelecek maçlarda da güzel sonuçlar alınabilir. Artık bir takım sorunları bahane ederek takımımızı yalnız bırakmayalım. Bakın sadece isim ve renk değiştirerek şampiyonluğa oynanamaz. Öyle olsaydı büyük takımlar her yıl isim değiştirirdi. Öyleyse hep birlikte ayağa kalmak için fedakarlığa ve Gaziantepspor’a vefaya bekliyoruz.

        Gazişehir olarak yoluna devam etmeye çalışan takımımızda ise teknik ekibin değişmesi bile bir çözüm bulamamış gibi görünüyor. Ümraniye maçında üç puan parolasıyla çıkan takımımız maç boyunca vasatın üzerine çıkamayınca yine sahadan bir puanla ayrılmak zorunda kaldı. Aslında alınan bu sonuçlar ve oynanan oyunu geniş bir anlamda düşünecek olursak normal karşılıyorum. Çünkü yeni bir yönetim, neredeyse tamamına yakın oyuncu ve teknik ekip. Tabi ki de bu oluşumun iyi bir sezon geçirmesi ve şampiyonluğu kovalaması gerekir. Ancak bu bir süreç olduğu için kadro kalitesi ne kadar iyi olursa olsun bir anda güzel sonuç beklemek isteniyor. Ama hedef en tepeye konulacağına daha mütevazı cümlelerle hem takımı, hem oyuncuları, hem taraftarları büyük beklentiye sokmasalardı belki de şuan ki durumdan daha iyi bir sonuçta olunabilirdi. Esasen genel bakımından bakılırsa ligde de aşırı bir tutarsızlık meydanda. Neredeyse her hafta ilk beş basamak birbirleriyle yer değiştirip duruyor. Bu da tüm takımların ne kadar istikrarsız olduklarını gösterir ki ,direkt olarak olmasa da hala ilk altı için umut olduğuna inanıyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın