Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

YİNE 1 PUAN

Bazen iyi oynayıp kazanamazsın ve güzel oyuna sevinip önümüzdeki maça bakalım deriz ya… Bizim ki böyle değil. Fakat bu defa farklı bir durumla karşı karşıyayız galiba. Biz iyi oynayıp da puanları bir bir dağıtmıyoruz. Gelen her rakip bizleri uyutup puanları birer bire alıp gidiyorlar. Ama alt sıradaki takımlar kazanmaya devam edip ve puanları üçer üçer alınca fark çok fazla kalmamaya başladı . Kümede kalma barajı alttakiler kazanınca bir kademe daha yükselmiş oldu. Biz bu beraberlikleri üç puana çeviremezsek, kalan son beş haftayı biraz sancılı geçirebiliriz.

         Pandemiden sonra başlayan ligimizde süreci bireysel olarak en iyi şekilde değerlendirildiği üç maçtaki kondisyon ,fizik gücü olarak üzerine koyan Gaziantep FK oyuncuları oynadıkları oyun rakip sahada baskılı gözükse de skora ve sonuca galibiyet olarak yansıtamayınca alınan beraberlikler kaybedilen puanlar olarak gözüküyor. Kalan son beş maç için daha dikkatli olunması ve puan hanemize en az altı puan daha yazdırmamız gerektiği düşüncesindeyim .

Neredeyse ligimizde mücadele eden tüm takımlar ekonomik sorunlarla uğraşıp dururken bizlerin bu süreçte en sorunsuz kulüp olarak görüntü çizmemiz bile oyuncuların maçlarda göstermesi gereken performansın bu olmaması gerekiyor . Diğer takımlardaki oyuncular hem ekonomik sorunlarla hem de psikolojik sorunlarla  maçlara çıkmak zorundayken Gaziantep FK''nın bu sorunu diğer takımlardan az yaşaması yada yaşatılmaması yönetimin büyük bir başarısı olarak gözükmektedir.

       Fakat her şeyin para demek olmadığını bu hafta sonu bizlere hem Ankaragücü hem de Kayserispor bir kez daha hatırlatmış oldu. Klasik tabirle parayla saadet olmadığına örnek bir takım Gaziantep FK. Yönetim maddi olarak tüm olanaklarını en iyi şekilde kullanırken , sahadaki oyun içinde biraz daha gözetim yapması gerekiyor. Teknik direktörümüz bay Sumudica'ya da geçen hafta Fatih Hoca'ya dediğim gibi sende riv riv yapmada sonuca gidecek oyun oynat takıma. Gidişat BİR BİR kötü gibi duruyor .

Facebook Yorum

Yorum Yazın