Özgür ZOR

Özgür ZOR

Mail: [email protected]

Yeni Normale alışmalıyız…

Dünyada ve ülkemizde Koronavirüs (Covid-19) Salgını etkilerini sürdürüyor. Türkiye’de önemli ölçüde kontrol altına alınan Koronavirüs Salgınında, 1 Haziran itibariyle Yeni Normal Süreç başladı. Yeni Normal ile birlikte eskiden olduğu gibi tokalaşmak, sarılmak, toplu alanlarda bir arada bulunmak gibi bulaşı riskini artıracak sosyal ilişkiler tavsiye edilmiyor. Olabildiğince sosyal izolasyonun sağlanması, gerekmedikçe dışarı çıkılmaması, mask kullanımına, hijyene ve sosyal mesafeye dikkat edilmesi uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Yeni Normal ile birlikte ilimiz başta olmak üzere bazı kentlerde salgının etkisinin arttığı uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Yeni Normal Süreci, eskiye dönüş olarak kabul edilmesi ile vatandaşların rehavete kapılması, vaka sayılarının artmasında önemli rol oynadı. Söz konusu durum ne yazık ki ilimiz için tehlikeli bir hal alıyor.

NİKAH SALONLARINDA NİKAH TÖRENLERİ YASAK

15 Haziran tarihinde açılan Nikah Salonları, aşırı başvuru olması, insanların sosyal mesafe kurallarına yeterince özen göstermemesi ve pozitif vakalara rastlanılması nedeniyle Gaziantep Valiliği tarafından Şehitkamil ve Şahinbey İlçelerinde Nikah Salonlarında yapılan törenler yasaklandı.

MASKE TAKMAYAN 900 TL CEZA

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda Maske kullanmadığı tespit edilen kişilere 900 TL cezai işlem yapılacağı duyuruldu. Maske kullanımı konusunda kentimizde yaşayan insanlar yeterince uygulanmadığı, sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edilmediği biliniyor. Pazartesi günü itibariyle başlayan denetimler başladı. Umut ediyoruz ki Maske Denetimlerinde de, Sokağa Çıkma Uygulaması ve Sosyal Mesafe Kurallarına uyulmaması nedeniyle en fazla cezai işlemin uygulandığı kent olmayız.

Özgür Zor

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın