Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

YENİ BİR HİKÂYE İÇİN

    Koskoca iki sezon… Evet iki sezon diyorum. Geçen yıl penaltıyla kaybettiğimiz şampiyonluğu , bu yıl penaltıyla kazanmak bambaşka bir duygu idi. Bursa’da hayallerimizi ertelerken, bu sezona ayrı bir gözle bakar olmuştuk. Geçen yıldan yarım kalan, tabiri caizse boğazımıza düğümlenen o Erzurum maçından sonra sanki kıyamet kopmuş Bursa - Gaziantep otoyolu bitmek bilmemişti o gün.

Sezona da yanlış tercihlerle girilince bu iş olmayacak demiştim. Fakat yapılan yanlış tercihlerden sonra kısmen de olsa bu hatalardan vazgeçilerek yeniden lige tutunulmuş oldu. Fakat sezonun ilk  yarısı pek  istenildiği gibi gitmese de en azından ligin ilk yarısını ilk üçte bitirerek umutlar taze tutulmaya çalışılmış oldu. Fakat ikinci yarıyla birlikte özellikle de ilk maç olan Denizli maçı çok önemliyken beklenmeyen mağlubiyet neredeyse ilk dört maçtan sadece bir puan alarak lige havlu atacaktık. Teknik ekip değişikliğine gidilirken belki de hiç istemediğimiz birisiyle yola devam edilmesi her maçta bizleri haklı çıkarsa da ( buna final maçları da dahil )  başkan Adil KONUKOĞLUNUN yerinde hareketleriyle futbolcuların motivasyonları bozulmadan devam etmemizi sağlıyordu. Bu yola baş koyan başkan, şehrimizi bir kez daha zirveye taşımayı başarmış oldu.

Sezon boyunca inişli çıkışlı bir grafik çizen Gazişehir Gaziantep, hedefi süper lig olarak belirlese de tribüne gelenler hariç pekte kimseyi tatmin edemiyordu bu süreçte. Özellikle de taraftarları bir türlü tribünlere çekmeyi başaramıyordu. Gaziantepspor’dan sonra belki de kimse kabullenmiyor yada gelen yönetime bile kızgın gibi duruyorlardı. Belki de haklı idiler bu tepkilerinde. Çünkü yıllarca Gaziantepspor’un peşinden gidip bir gereksiz aileye teslim etmişlerdi koskoca şehri. Belki direk suçlu değillerdi ama yine de taraftar küsmüştü bir kere .Geçen yıl finalde kaybedilmesi şampiyonluğun, tamam bu defa oldu derken yine her şey alt üst oluyordu bir anda.

 Şimdi yeni hedef olarak daha yukarıları belirleyen ve bu hedefler doğrultusunda çalışmalarına ara vermeden başlayan kulüp başkanımız sayın Adil KONUKOĞLU 'na şimdiden teşekkür eder YENİ BÎR HİKÂYE için yanında olduğumuzu bildiririz.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; Bu şampiyonluk EN ÇOK DA BİZE YAKIŞTI.

Facebook Yorum

Yorum Yazın