Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

YAZIKLAR OLSUN

Son gelen cezalarla birlikte Gaziantepspor dönemi kapanacak gibi duruyor. Yarım asırlık bir kulübü bu seviyelere düşürmek için elinden geleni ardına koymayan herkesin yüreği yerine oturmuştur sanırım. Kulübün içerisinde bulunduğu bu vahim durumdan kurtarmak için göreve talip olan Hasan başkanıma da seslenmek istiyorum.

Sayın başkan göreve gelirken bu kadar sıkıntıyı bilmesine rağmen hepimize mavi boncuk dağıtarak gelen ,her yerde bir kampanya başlatarak umut veren,hatta takım olarak lige de iyi bir başlangıç yapılmasına vesile olarak aklımızda ki acabaları da silen fakat buna rağmen icraatları fos çıkan ,elini neye attıysa elinde kalan hiç kimsenin yardım elini atmayacağını bile bile sadece boşa kürek çeken HASAN ŞAHİN için bence artık yeter.

Gerçek Gaziantepspor’un sahiplerinin yapmış oldukları basın açıklamasıyla da herkes bir kez daha görmüş oldu ki, takımlar ne her şeyi kendi çıkarına kullanan yöneticilerin,  ne de gelip geçici futbolculara ait olmadığını ve esas sahillerin taraftar olduğunu tıpkı Ankaragücü ,Kocaelispor ve Sakaryaspor da olduğu gibi bugün Gaziantepspor’da da bunu tescillenmiş olundu. Bu şehri ve bu takımı bu hallere kim ve kimler getirmek için çaba sarf ettiyse YAZIKLAR OLSUN demekten  başka da elimizden birşey gelmiyor.

     Gaziantepspor’un bitmesiyle birlikte artık tek başına kalan çakma Gaziantepspor, pardon Gazişehir ise sezonun ikinci yarısı için hem transfer hem de çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şu ana kadar yapılan takviyeler eğer ki ,gerçek manada takıma katkı sağlayacak olurlarsa şayet gerçekten yerinde ve nokta atışıymış gibi duruyor. Bu sezonda geçen yıl olduğu gibi sezonun ikinci yarısına iyi bir başlangıç yapıp içeride ve dışarıda oynanacak olan ilk yedi sekiz maçtan enaz kayıpla çıkılacak olunursa , şampiyonluk ve lig ikinciliği puan ortalamasının 65 puan gibi olduğunu düşünürsek muhtemel ki ,bu yıl doğrudan ipi göğüsleye biliriz. Ancak Gençlerbirliği takımı ilk yarılar itibarı ile öyle bir istatistik yakalamış durumda ki bu olay puan ortalamasını şuan için yukarıya çekmiş görünüyor.  Çünkü şuan lig ikincisinin bile puanının 38 olduğunu gördüğümüz için bahsetmiş olduğumuz 8 maçlık seri kesinlikle şart olarak karşımızda duruyor.

      Süper Lige çıkma inancının bu sezon daha bi ağır bastığını düşünürsek ve ilk yarının 8-9 maçlık periyodundaki ,ortaya konulan vasat performansın da üzerine koyarak ve bunu da sonuçlara yansıtmaya çalışılırsa hocanın da bahsettiği gibi geçen yıl üzmüş olduğu taraftarı bu yıl sevindirebilir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın