Vedat DİRİ

Vedat DİRİ

Mail: [email protected]

YAZIK DEĞİL Mİ?

Doğma büyüme Gaziantepliyim.

Bu şehrin tüm değerlerini bilerek yaşadım ve bu değerlere sahip çıkmaya devam ederek son nefesimi vereceğime söz verdim kendime.

Mesela ırkçı değil ama Fransızları sevmem. Mümkün olduğunca “Antep ağzı” ile konuşurum ve çocuklarıma da öğretmeye çalışırım. Dürüm yapmayı ve yemeyi severim mesela. Kale civarında gezerken gözlerim dolar örneğin…

Bu mevzu uzar gider. Peki bütün bunları neden yazıyorum?

Bu şehrin en önemli değerlerini sıralarken GAZİANTEPSPOR ‘u unuttuğumuzdan dolayı.

Şehrimizin iki tane takımı var. Birisi anlı şanlı GAZİANTEPPSOR, diğeri bizi süper ligde temsil eden GAZİANTEP FK.

1969’dan beri adımızı Avrupa ve Türkiye de gururla temsil eden GAZİANTEPSPOR’umuz maalesef üvey evlat muamelesi görmekte.

Maçlarını batur sahasında izdiham seviyesinde ve zor şartlarda oynayan ve bir dönemin Avrupa fatihi olan takıma hiçbir yetkilinin el uzatmaması ve ancak şu anda süper ligde bizi temsil eden GAZİANTEP FK ya tüm olanakların sunulması bir tek benim zoruma gidiyor olacak ki benden başka hiçbir gazeteci ne yazık ki kalem oynatmıyor bu konuda. Yazmayanlarında canı sağ olsun, ekmek parası kolay kazanılmıyor neticede!!!

Evet belki de ben salaklık yapıyorum ve Servantes’in ölümsüz eseri DONKİŞOT’daki gibi yel değirmenlerine saldırıyorum. Olsun beni bilen bilir. 21 senedir ben zaten bunu hep yapıyorum…

Tabi ki GAZİANTEP FK sonsuz başarılı olsun. Hatta istemeyen de ne olsun…

Gel gelelim orada GAZİANTEPSPOR can çekişirken bu takıma  kayıtsız kalmak neden?

Tv programlarında para toplama modasına GAZİANTEP FK da uydu. Kulübün efsane başkanı sayın Konukoğlu başkanlığı bırakırken 36 milyon TL gibi anlamlı bir parayı kasada bırakarak borçsuz ve şampiyon bir takım bıraktı. Üstüne 4 galibiyet 4 beraberlik aldık. Yani bu da 18 milyon yapar yani elde var 54 milyon. Tv yayın gelirleri, iddia gelirleri, forma ve stat gelirlerinden de 10 milyon koyalım. Etti mi size 64 milyon lira…

Yani şu anda çok şükür kulübümüzün hiç borcu yok. Hatta cebinde parası var.

Peki ya GAZİANTEPSPOR…?

Aç karnına takımın adını yaşatmak için gencecik çocuklar mücadele veriyor.

 Efendim Kızıllar kulübü yedi. Bakın sevgili büyükler; kişiler geçici kurumlar kalıcıdır. Bu kulübün hatırı sayılır gayrimenkulü var. Eğer takımı kurtarmak isterseniz kaynağınız da var yani.

Fakat kimse kılını kıpırdatmıyor. Peki neden? İnanın bunu ben de çözemiyorum. Bu gidişle takım kendi kendini bitirerek kapanacak.

Bunun kime faydası var?

Yok mu bir babayiğit bu takımın elinden tutacak. Hani süper lige çıksın demiyorum. Ama en azından kapanmasın be!!!

Bu takım Kamil OCAK demek, bu takım şehrin reklamı demek, bu takım Talat ÖZKARSLI, Kemal ASLAN, Mehmet POLAT, Alper AKICI ve beni bağışlayacaklarını umarak adını unuttuğum diğer Gaziantepli önemli değerler demek.

Bu şehir Nurullah, Bünyamin, Faik, Ali , Mehmet, İsmet, Kürşat ve rahmetli Mehmet Ali SÜRAL ve dahi adlarını atladıysam Gaziantepli çok önemli hocalar demek.

Lens, Alves, Roma galibiyetleri ile adımızı Avrupa’ya taşımak demek.  Trabzon’dan sonra Anadolu’dan ilk şampiyonluk adayı demek.

Amigo Şükrü, Hacı, Reşit, Mahmut demek. Bu takım çocukluğumuzun en önemli ayrıntısı, hafta sonlarının en büyük aşkı demek. Gazete kağıdından şapka, halı kesiklerinden minder demek…

Gaziantepspor demek ÇOK ŞEY DEMEK!!

Şimdi elimizin tersi ile itilmeyi, göz ardı edilmesini hiç hak etmiyor bence.

Güçlünün yanında olmak moda olmuş maalesef…

Tam da bu yüzden çok üzgünüm dostlar.

Harbiden bir babayiğit çıkmaz mı büyüklerimizden.

Hani şöyle maziyi hatırlayıp ahde vefası olan bir büyük babayiğit.?

Şehirdeki çoğu değerlerimizi hızla ve bir bir yitirirken bir değerin daha yitmesine içi elvermeyen bir babayiğit yok mudur?

Yoksa hep güçlünün yanında durmak mıdır yiğitlik?

Peki elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin.

Birisi sonsuz destek alırken diğerinin üvey evlat muamelesi görmesi YAZIK MI? DEĞİL Mİ?

 

İYİ HAFTALAR

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın