Özgür ZOR

Özgür ZOR

Mail: [email protected]

Umut veren tablo…

Gaziantep’in Eğitimde başarısızlığın uzun yıllardan beri tartışılıyor. Sıkça gündeme taşınan Eğitimde Başarısızlık konusuna ilişkin son dönemlerde yapılan çalışmalara hız verildi. Kent eğitiminde meydana gelen öğretmen ve derslik açığı sorunlarının çözümü için adımlar atılıyor.

27-28 Haziran tarihlerinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na 2 milyon 433 bin öğrenci girdi. Koronavirüs Salgını nedeniyle tedbirler altında yapılan sınavda, öğrenciler ter döktü. Çok sayıda tartışmaya neden olan sınav sonrası, geçtiğimiz günlerde sınav sonuçları açıklandı.

GAZİANTEP İÇİN UMUTLU TABLO

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından YKS sonuçlarına ilişkin yayımlanan tabloya göre, Gaziantep’te 6 öğrenci ilk 100’e,  14 öğrenci ilk 500’e, 33 öğrenci ilk 1000’e, 139 öğrenci ise ilk 5000’e girdi. Gaziantep’ten toplam 192 öğrencinin dereceye girmesi gurur kaynağı oldu.

Başarılı tablo Gaziantep Eğitiminde yıllardır yaşanan başarısızlığın kırılmasında önemli bir adım. Umuyoruz ki ilerleyen yıllarda gençlerimiz daha başarılı sonuçlara imza atarlar.

ÖZGÜR ZOR

 

 

 

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın