Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

TÜPÇÜNÜN MİLLİ TAKIMI

     3 TEMMUZ 2011 yılından bu yana geriye gitmeye başlayan Türk futbolu Yıldırım Demirören'in federasyon başkanlığına seçilmesinden bugüne kadar en son oynanan İsveç maçıyla birlikte dip yapmış bulunmaktadır.

Şimdi buradan tüpçü istifa diye söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü 2019 Mayısında federasyon seçimi olacağından tüm spor kulüplerinin bu yönetimden memnun olmadığını düşünerek görüp göreceği son günlerini geçirmekte olduğunu düşünüyorum.

 Yönetime geldiğinden bu yana bir türlü istenilen seviyeye gelmeyen Türk futbolunu uygulamış olduğu abuk subuk sistemlerle yerle bir etmiş durumda. Tabi ki, bunda sadece onun suçu da yok. Örneğin .Terim denen bir adamla yıllarca olmayacak maceraya çıkmış ve sonunda hüsranla ayrılmış ve hatta kendi çıkarları doğrultusunda yeniden kulüp çalıştırmaya başlayan ve istediğini alamayınca da ortalığı ayağa kaldıran kişiyle beraber futbolun bitmesinde ön ayak olmuşlardır. Türk futbol sahnesinden bunlar ve TÜPÇÜ gitmediği müddetçe daha da düzenlemeyiz.

       Yine yukarıda bahsettiğim şahıs sayesinde yarım asırlık takımımız olan Gaziantepspor’un gün gün eriyip bittiğini izlemek gerçekten acı. Neredeyse bu sezon bitse de kurtulsak diye dualar ediyoruz.

        Gazişehir ise verilen arayı değerlendirip Adanademirsporla oynadığı hazırlık maçıyla arayı boş geçirmemeye çalıştı. Bizim için hayati öneme sahip Boluspor maçının hazırlığını aralıksız sürdüren takımımız oynamış olduğu hazırlık maçını neredeyse son dakikaya kadar önde götürse de son iki dakikada yediği gollerle sahadan yenik ayrıldı.

Bu maçta görülen eksiklikleri giderip oynanacak olan lig maçından mutlak galibiyet için herşeyi yapmaya çalışacaktır. Buradan  tüm Gazianteplilere seslenmek istiyorum; Hem şampiyonluk yolunda çok önem taşıyan Boluspor maçında destek amacıyla hem de federasyona Gaziantepspor üzerinde oynadığı oyunlara tepkimizi ortaya koymak adına tribünlere koşalım.

Çünkü Gaziantep’in sahipsiz ve kimsesiz olmadığını her kesime göstermemiz gerektiğine inanıyorum. Hep birlikte iki takımımız içinde hep destek tam destek için KALYON ARENAYA ( YENİ KAMİL OCAK’A ) bekliyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın