Yasin Gezgin

Yasin Gezgin

Mail: [email protected]

TFF kararı tartışılıyor

TFF kararı tartışılıyor

Liglerim ertelenmesi ile TFF 12 Haziran’da başlama tarihi belirtmişti.

Ancak görünen o ki liglerin oynaması biraz zor gibi. Bir çok takımda covit 19 testi sonucu pozitif çıkmış ve idmanlara ara vermek zorunda kalmışlardır.

Peki ligler oynanmalı mı ?

Bazı takımlar bu konuda net tavır sergiliyor ligler oynansın diye. Bazı takımlar ise kesinlikle oynanmama yönünde söylediler. Sürekli tartışmaya olan bu konuda TFF ne karar verirse versin hep konuşulacak tartışılacak. Bu konu özelikle sürüp giderken bazı takımlar idmanlara başladılar. Görünüyor ki TFF artık net karar vermek zorunda. Yada aldığı kararın arkasında durmak zorunda. Bakalım görelim

Futbolcu sendikası var mı ?

Türkiye’de sendikalaşma genellikle işçi sınıfı için geçerli bir olaydı. Peki futbolcular birer işçi değil mi? Emekleri ile oynayan didinen bir kişi olarak ücretlerini almadıklarında başvuru yapacak yerler olmaması üzücü olay. Bir an önce profesyonel ve amatör futbolcular sendikaları kurulma dileğiyle.

TFF 4 ligi kuracak mı?

Bal ligleri 4 lig olarak profesyonel olarak tescillenebilecek mi? TFF bu konuda düşüncesi nedir kalan maçlar oynanmadığını düşünürsek nasıl yol harita çizeceği merak konusu. Oysaki birçok futbol takımlar tarafında TFF öneri olarak 4 lig kurulması talep edilmiştir.

Bakalım görelim

Facebook Yorum

Yorum Yazın