Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

TEŞEKKÜRLER SUMUDICA

Sezon sonu geldiğinde tüm veriler açıklandığı zaman ligin en hırçın takımı olarak ilk sırada yer alacağımıza kesin gözüyle bakıyorum. On bir hafta boyunca kenarda o kadar çok hareketli ve hırçın tavırlarla sahaya müdahale etmeye çalışan fakat oyuna hiçbir müdahalesi olmayan hocamız en sonunda kendi fikir ve oyun felsefesini sahaya yansıtmayı başardı.

Düşünebiliyor musunuz maçın daha ilk yarım saatinde takımın dokuz kişi kalması içten bile değildi. Sadece hakemlerin ve Var sisteminin bizim ülkemizde işe yaramadığının bir delilidir Antalyaspor maçı. On haftanın altısını ceza alarak kapatan Kayode acaba neden bir türlü ayakta kalamayıp kendi oyununu oynamıyor? Bunca aldatmaya rağmen maçı tamamlamasına dua etmesi lazımken adam isyanları oynuyor.

Maçtan sonra rakiplerimize kaybetmiyoruz diye açıklama yapan hocamız acaba neden kazanamıyoruz diyerek de bir düşünüyor mudur? Bence hayır. Bu ligin sistemi ve oyun felsefesi ve maçına göre ikinci bir planı olmayan iki takımdan biri olduğumuzu daha önce belirtmiştim. Tamam  bazı maçlarda kaybetmiyoruz belki ama neden kazanamıyoruz? Çünkü saha da ne yaptığımızı hangi taktiği uygulamaya çalıştığımızı eğer bir bilen çıkıp da açıklarsa öğreniriz. Şunu çok iyi biliyor ve görüyoruz ki bizim takımımızın bir kadro derinliği yok. Bir de buna rağmen gerekli transferlerin yapılmadığı gibi elimizde ki oyuncuları da ya sattık yada kadro dışı bırakıp varlık içerisinde yokluk çekiyoruz.

Şimdi herkesin ekonomik olarak sıkıntılarının had safhaya çıktığı bu dönemde belki de işe yaramayacak hamleler yaparak ek masraflar ve belki de hiçbir katkı yapamayacak transferler yapılacak .Sayın başkan ilerisi için umut vadeden açıklamalar yapmış olsa da anlatmış olduğu bu olay uzun vadede sonuç alınabilecek bir çözümdür. Çünkü bizim şuan bizim kısa vadede takıma katkı sağlayıp takımın üzerinde ki acaba düşermişiz korkusunu atlatmamız gerekmektedir. Yoksa ilerleyen haftalarda Antalya maçındaki gibi ucuz atlatamayıp hem puanlar hem de oyuncularımızı cezalı durumlara itebiliriz.

Bu hırçın görüntülerden dolayı takıma vermiş olduğu katkı için hocamıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın