Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

TEK RAKİP " ALTIPARMAK "

  Belki de uzunca bir süre unutamayacağımız bir maçtan sıkıntılı da olsa finale yükselerek bazı sorunları rafa kaldırmış olduk. Ancak maça rakip değil de teknik direktörümüz sayın imparator Mehmet Altıparma'ğın damga vurduğuna inanıyorum. Tamam ilk maçta hiç de kendinden beklenmedik bir şekilde iki gol birden atarak belki de finalde olmamızı sağlayan Poepon’u sakatlığından dolayı kadroya almadın. Sow'u da fiziki yetersizliğinden dolayı oynatmadın. Peki aylardan beri kadroya bile almaya tenezzül etmediğin Chabbi'yi neden düşünmedin?

Öyle bir maç oynayacaksın ve o maça da forvetsiz çıkacaksın.  Rakip ilk maçtaki hatasını anlayıp daha ilk maçın ikinci yarısında Magaye denen adamı senin sahana kilitleyip sağdan ve soldan geriden çıkan iki bekini de kilitlemedi mi? Rakip takımını bir oyuncuyla çözdü ama sen hâlâ göremedin.

         Maça ilk maçta ki skorun vermiş olduğu rahatlıkla başlamamız hem bizi hem de rakibi o kadar sıkıntıya soktu ki ,daha kendimize gelmeye çalıştığımız bir dakikada geriye düştük. Ama görünen köy uzakta değildi. Rakip neredeyse bir çok pozisyonda önde basarak takımımızın direncini kırmaya çalıştı ve bunda da başarılı olduğunu düşünüyorum. Biz ise ilk maçtaki skorun arkasına sığınıp kalmıştık. Forvetsiz çıkmış olduğumuz maçta bir de hakemin VAR sistemine rağmen lehimize veremediği penaltılardan sonra , zor da olsa maçı uzatmalara ve penaltılara taşımayı başardık. Geçen yılki penaltı faciasından sonra neredeyse tüm Gaziantep penaltılara hiç bakamadık. Ama bu defa hem şansımızın yardımı hem de kalecimiz Günay' ın muhteşem sezgisiyle finale adımızı yazdırdık. Artık bundan sonra normal sezonda her iki maçtan da galip ayrıldığımız Hataysporla son derece zorlu bir doksan dakika bizleri bekliyor.

       Tüm sezonun hatta ve hatta abartı olmayacaksa şayet bir önceki sezonun bile finalini oynayacağımız öyle bir maç bizleri bekliyor. Eğer bir hakem hatasıyla baş başa almaz isek şuna gönülden inanıyorum ki kadromuzdaki tüm futbolcular kesinlikle bizlerin yüzünü kara çıkarmayacaklardır. Yeter ki korkak bir futbol oynamayalım. Çünkü artık sadece skorun ve oyunun değil sonucun önemli olduğu bir doksan dakika bizleri bekliyor. Temennimiz tüm emeklerin boşa çıkmadığı bir sonuçla Gaziantep sokakları Perşembe gecemiz bu mübarek ramazan ayının sonlarında aydınlığa çıkar ve iki bayramı birlikte kutlarız. Tüm futbolcularımıza canı gönden inanıyoruz. O kupayı bize getirecekler.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın