Özgür ZOR

Özgür ZOR

Mail: [email protected]

Tedbirlere uyamaya devam etmeliyiz

Koronavirüs Salgınının etkisini sürdürdüğü şu günlerde Gaziantep’te vaka sayılarının azaldığı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kentimizde vakaların yüzde 52 oranında azaldığını belirtti. Yapılan açıklamalar yüreklere su serperken, salgın ile mücadelede rehavete kapılmaması gerekliliği de vatandaşlara iletiliyor.

Geçtiğimiz gün İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile Sağlık İçin Hepimiz İçin konulu denetimlerde Gaziantep Valisi Davut Gül ve protokol üyeleri sahaya inerek, maske, mesafe ve hijyen konularında vatandaşlara yönelik uyarılarda bulundular. Söz konusu uygulama ile vatandaşların bilinç düzeyinin artırılması, tedbirlere tam uyum sağlanması hedefleniyor.

Kimi vatandaşların vurdumduymaz tavırları, maske, mesafe ve temizlik kurallarına yeterli oranda uyum göstermemesi, salgının etkisinin kırılmasında önemli bir eksiklik oluyor.

Uyumuyoruz ki yapılan çalışmalar sonunda Gaziantep’te, salgına karşı alınan tedbirlere tam uyum sağlanır ve vaka sayıları daha da düşer. Salgının tek çözümü olan aşı bulunana kadar sosyal hayatımıza dikkat etmemiz, tedbirlere uyum sağlamamız gerekiyor.

ÖZGÜR ZOR

**

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın