Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

SÜPER LİGE SÜPER BAŞLANGIÇ

Süper Lig'de ilk sezonunu yaşayacak olan Gazişehir Gaziantep lige deplasmanda ve bu sezon şampiyonluğun en güçlü adayları arasında gösterilen Fenerbahçe ile oynayacağı maçla merhaba diyecek. Lig hazırlıklarını aralıksız sürdüren Gazişehir Gaziantep takımı, transfer çalışmalarında biraz ağır kalsa da yönetimin, süper ligde kalıcı bir takım kurmak istemesi ve bu uğurda verdiği çabadan ötürü her kesimde sabırlı bir bekleyiş sürüyor.

Lige Fenerbahçe ile başlamak ayrı bir heyecan getirse de, hâlâ şehirde bir süper lig havası oluşmamış durumda. Bunda özellikle taraftar gruplarının artık ayyuka çıkmış olan ayrışmalarından kaynaklandığını ve Gaziantepspor’u yönettiğini zanneden kişi ve kişilerin bu şehre ihanetini dile getiren kişilerin artık bıkkınlık verdiği için yardım edilmiyor, destek gelmiyor gibi sürekli serzenişlerinin artık her kesimden itibar görmemesinin etkisiyle olsa gerek sürekli gündem yaratmaya çalışan, daha önceleri de olduğu gibi sürekli sorun çıkaran kişi veya kişilere buradan birazda ben söyleyeyim. Asırlık çınarı yiyip bitirirlerken neden sesiniz çıkmıyordu. Neden birileri bırakın kulübü biz yönetelim dediklerinde sizler neredeydiniz? Ya da şöyle söyleyeyim eski defterleri bırakın, sizler buraya yönetime talip olduğunuzda kimlere ne verdinizde kulübü ve yönetimi size bıraktılar? Bugün yarım asırlık çınarı yok edenler veya etmeye çalışanlar Fenerbahçe için milyarlarca liralık yardım ediyorlar. Bunlara neden hesap sormuyorsunuz da her fırsatta şehirde ikilik oluşturuyorsunuz? Çok değil sadece üç yıl önce bu şehrin gençleri her iki takımı da desteklediklerinde neredeydiniz? Yapamıyorsanız bırakın gidin kardeşim ki yapamıyorsunuz. Ama eminim ki sizde, ‘biz şu kadar harcadık, bu kadar verdik’ diyeceksiniz veya diyorsunuz. Madem bu kadar para vardı da neden koskoca Gaziantepspor Bal Ligine düştü? Onun için sizlerde birleştirici bir güç olun ve bu şehrin her iki takımı için yani Gaziantep için çabalayın. Aksi takdirde zaten yeterince batmış durumdasınız bir kötülük daha yapmayın. B şehirde yeniden bir bahar havası essin.

Son olarak da tüm Gazianteplilere seslenmek istiyorum. Bizler Gaziantepliler olarak şuan profesyonel liglerde ki tek temsilcimiz olan Gazişehir Gaziantep’in yanında olarak belki bir Gaziantepspor yapamayız ama yeniden Gaziantepli ruhunu ortaya çıkartabiliriz. Yeni sezonun tüm takımlarımıza hayırlı olmasını temenni eder ligin tüm şehrimize yeniden birleştirici bir güç olasını ve ligin ikinci maçında ki Gençlerbirliği maçıyla herkesi tribünlere de görmeyi temenni ederim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın