Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

SUMUDICA KALDIĞI YERDEN

SUMUDICA KALDIĞI YERDEN

Milli maçlara verilen aralar oldum olası bizim takımlarımıza hiç yaramaz. Daha önceleri Gaziantepspor nasılsa ,şimdi de GFK aynı yolda ilerlemekte. Fakat Trabzonspor maçında farklı bir etken daha vardı. Rakip takımın on ikinci adamı rolünü üstlenen YANKAYA… Belki maç boyunca istediği oyunu sahaya yansıtamayan Gaziantep FK, oyun içerisinde üstün oynadığı dakikalarda bir kaç pozisyonda da kendine verilen görevi hakkıyla yerine getirmeye çalıştı. Ancak asıl önemli olan ise takımın belli bölümlerde maça ortak olsa da kenar yönetimimiz yine maça damga vurmayı başararak bu maçtan da mağlup ayrılmamıza sebep olmuştur. Trabzonspor gibi bir rakibe hem de deplasmanda oynuyorsanız hiç bir zaman bu şekilde bir oyun tarzıyla oynamayacaksınız. Tıpkı ligin ilk maçındaki gibi.

     Ligde haftalar ilerledikçe ligin sıralama görüntüsü yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlamışken , bizim takım bize DEJAVU yaşatmaya başladı. Çok uzak değil bir kaç sezon öncesinde Gaziantepspor’un ilk sekiz hafta sonunda 11 puan toplayıp bir daha galibiyet yüzü göremeyerek bugün geldiği pozisyonunu herkes biliyor. Şimdiden yönetime bir selektör yapalım da belki görürler diye düşündüm. Çünkü ligde sekiz hafta geçmiş ve sarı ve kırmızı kartlarda ligde lider durumdayız. Tabi bu görülen kartların bir çoğu pozisyon icabı değil de , tamamen saha içerisindeki ve kenarındaki disiplinsizlikten kaynaklandığını hep birlikte şahit oluyoruz. Düşünebiliyor musunuz teknik direktörümüz bile dördüncü sarı kartı görüp ceza pozisyonuna geldi. Bu kadarına da pes dedirten bir durumla karşı karşıyayız. Bu şekilde devam etmemek adına kulüp yönetimi öncelikle teknik kadroyu, sonra da futbolcuları bu tarz disiplinsizliklerinden dolayı sert bir şekilde uyarmalı hatta ceza vermeli.

      Saha içerisinde hiçbir şekilde varlık gösteremeyip ondan sonrada çıkıp ahkâm kesmeyelim. Galibiyet alamamış ve ligin dibine demirleyen Kayserispor bile bizden daha iyi mücadele gösteriyor. İnanın almış olduğumuz galibiyetler bu olaylardan sonra tamamen tesadüfmüş gibi. Yönetimden beklentimiz bizler süper lige el sallamadan ,sevgili Sumudica'ya el sallayalım. Adamın hiçbir katkısı olmadığı gibi fazlaca da zararı olmaya başladı. Şovmen arıyorsak şayet Yılmaz Vural boşta bekliyor. DİKKATİNİZE.......

Facebook Yorum

Yorum Yazın