Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

SOW'LA GELEN GARANTİ

Belki de sezonun bana göre en önemli maçı, deplasmanı  ve oyunu. O kadar önemli bir maçtı ki, ilk iki derken neredeyse play off’tan bile olma ihtimalimizin olduğu bir maçtı. O yüzden sevgili başkanımız sayın Adil KONUKOĞLU sanki geçen haftaki  haykırışımızı duymuş ve futbolcularla birlikte maç saatine kadar birlikte olmuş.  Sanki kulüp başkanı değil de bir taraftar heyecanı ile onları maç otobüsüne uğurlarken vermiş olduğu heyecan taaa buralara kadar bize de yansımıştı. Tebrikler sayın başkan. İyi ki varsınız. Yoksa bu hocalarla falan bu işin olmayacağını biliyoruz.

Bizim için neresinden bakarsanız bakın kesinlikle galip gelmemiz gereken bir maç. Fakat gel gelelim ki rakip bize her zaman çok ters gelen bir takım. Biz iyi de olsak kötü de olsak ,hem içerde hem dışarda ne hikmetse bir türlü şansımızın bile bizi terk ettiği bir rakip. Hele de başımızda son Osmanlı padişahı nâm-ı diğer değerli imparator varken sonuçtan ,başkanımızın vermiş olduğu moral olmasa hiçte emin değildim.

Doksan dakika genelindeki tek olumlu hareketi Poepon’u çıkarıp Mousa Sow’u almak oldu. O da gerekeni yapıp maçın son anlarında fırsatçılığını göstererek bizim için gerekli olan üç puanı puan hanemize yazdırdı. Sow'un atmış olduğu bu gol play off garantisi olarak bizi süper lig için fazlasıyla umutlandırmaya yetti.

         Sezon başından beri bana göre hata olarak gördüğüm teknik direktör seçimleri az daha play off dışında kalmamıza sebep oluyordu. Daha önceden de söyleyip yazdığım gibi eğer ki bu yıl play off’larda süpe rlige yükselecek olursak ,şu bilinsin ki bu şampiyonluk kesinlikle teknik ekibin başarısı olmayacak. Çünkü dünkü yönetim ,futbolcu ve taraftar bütünleşmesini gördükten sonra kesinlikle dördüncü bir şahsın emeği olmayacaktır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın