Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

PAŞA PAŞA

Öyle bir maç yaşandı ki izlemeyenler kesinlikle kıran kırana bir maç ve gol düellosu olmuş zanneder. Halbuki, hiçte öyle bir maç değil ve hatta siyah ve beyaz kadar farklı bir maç izledik. İlk yarının daha beşinci dakikasında aslında gollü bir maçın bizi beklediği kesin gibiydi. Ama sonrası evlere şenlik . Maçta öyle bir oyun oynandı ki takımımız tarafından bu sezonun belki de en iyi oyunu olmaya aday bir oyun ve güzel goller… Ama ya ikinci yarı . Tam bir fiyasko daha ilk düdükle beraber Kasımpaşa bastırmaya başladı ve istediği golü de bularak biranda morallenip maça ortak oldular.

          Maalesef öyle bir oyun yapımız ve öyle bir kadromuz varki ,daha kimsenin ne yaptığını çözemedik.  Ancak ortada bir gerçek var ki ,bay mastercheff verdiği sözü tuttu.

        Peki ! Ligin ikinci yarısına nasıl ve ne şekilde hazırlanılacak, ne gibi takviyeler yapılacak? Aslında Kasımpaşa maçının sonunda yaptığı açıklamayla yönetime bir gönderme yapmış oldu teknik direktörümüz Sumudica . Kısa vadede en az dört bölge için acil transfer zilleri ilk yarı boyunca çaldı. Fakat herkesin de hem fikir olduğu üzere devre arasında yapılacak transferler öyle büyük katkılar sağlayabilecek , sorunları biranda bitirebilecek ve hatta bir sonraki sezonun yapılanmasını sağlayacak oyunculardan olmayacaksa kesinlikle faydadan çok zarar verebilir. Yardım kampanyasının başlatılmış olduğu bu günlerde hem ekonomik anlamda hem de oyuncu kalitesizliği bakımımdan bakılacak olursa aslında ilk fırsatta halen kulüp futbolcularımızdan olup da ilk yarıda kadro dışı kalan birkaç futbolcumuzu kadroya katıp daha sonra yeni transferler yapılabilir. Bu yapılabilirse maddi manevi ileride sorun teşkil edebilecek bir çok sorunun da üstesinden gelinmiş olunur .

         Ligin son maçıyla birlikte yönetim ve teknik ekip her türlü sorunları masaya yatırıp ilk yarıda uğraşılan problemlerle karşılaşmamak adına çözümler üreterek PAŞA PAŞA lige tutunmalıdır. Ligin ilk maçının Fenerbahçe ile oynanacağını düşünürsek son maç Malatya çok büyük önem arz etmektedir.

Facebook Yorum

Yorum Yazın