Özgür ZOR

Özgür ZOR

Mail: [email protected]

Pandemi gölgesinde tatil yapılabilir mi?

Salgın nedeniyle, uzun süre evde kalan çocuklar ve 65 yaş üzeri insanlar için yazın gelmesi birazda nefes almak demek. Ülkemizde vaka sayısının azalması, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması, uçak seferlerinin başlaması, turizm merkezlerinin hizmete açılması gibi birçok tedbirin kontrollü bir şekilde gevşetilmesi ile birlikte tekrar tatil planları konuşulmaya başlandı.

Ülke olarak; pandemi mücadelesinde çok önemli yol kat etsek de, bu geçiş döneminin tamamen normalleşme ya da eskiye dönüş olarak algılanmaması gerekir. Bu açıdan bakıldığında, ebeveynlerin çocuklarının sağlıklarını korumaları için tatil sürecinde çok dikkat etmesi gerekecek.

İnsanlarla temasın mümkün olduğu kadar az olacağı mekanlar tercih edilecek. Yolculuğa herkes kendi aracıyla çıkacak.

Yetkililerin sık sık uyardığı gibi, hijyen,maske, mesafe bunlara dikkat ederek, tatil yapılabilir. Önemli olan salgının bitmediği ve tedbirleri elden bırakmamak gerektiğini çocuklara ve kendimize sık sık hatırlatmak.

Şehir dışına çıkamayacak olanlar içinse, bilgisayar ve bilgisayar oyunları ile geçen günler olacak. Ama bu arada ders tekrarlarını, kitap okumayı da ihmal etmemek gerekiyor.

Sağlıklı günlerde görüşmek üzere…

 

Özgür ZOR

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın