Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

MİLLİ MAÇ VE ARA

     Ne hikmetse ne zaman milli takım Avrupa’nın ülkesi değil de bir köy takımıyla içeride maç oynasa o takımlar bize gelince aslan kesilir. Bırakın gol atmayı puan ve puanlar almayı sadece bizle oynadıkları maçlarda akıllarına gelir.

Ne yazık ki bizim milli takım hocaları ve oyuncuları da hep bu tuzaklara düşer ve kolay zannettiğimiz bir çok maç hep ızdırap olmuştur. Bu olaya hiç kimsede çözüm bulmaz yada bulamaz. Şuan faal teknik direktörler içerisinde liste yapsak ve bu listenin ilk sırasında olacak olan Şenol Güneş bile çözüm üretemedi bir türlü. Ya biz hâlâ sıradan bir takımız yada bize karşı siyasette olduğu gibi sporda özellikle de futbolda da bir Bizans oyunları var ortada.

          Doksan dakikasını baskılı bir oyun oynamasına rağmen ,sonucu son dakikada atılan golle bulan milli takımımızda alınan üç puandan dolayı moraller yerindeydi. Aylar sonra ilk kez İstanbul seyircisinin önüne çıkan millileri pekte bağrına bastığı söylenemez her halde . Maç sonunda tribünleri dolaşan takıma gösterilen ilgi Konya ve Eskişehir’i aratır nitelikteydi. Federasyon yetkililerinin bu konuyu dikkate alacaklarını tahmin ediyorum.

            Beşiktaş maçı hazırlıklarını kendi tesislerinde hazırlanarak giren Gazışehir Gaziantep tesislerde Hatayspor ile gollü bir provayla hem eksiklerini gidermeye çalıştı hem de takıma sonradan katılan oyuncular ile eskilerin kaynaşmasını sağlamaya çalıştılar.

Bu hafta sonu oynanacak olan bu maç takım adına çok fazla önem taşıdığına inanıyorum. Çünkü oynamış olduğumuz ilk üç maçın hem skor hem de oyun olarak bir biri den ayırt edemeyeceğimiz ve kıyaslayamayacağımız sonuçlar ortaya çıkardığı için doğru bir yorum getiremedik. Ancak lige verilen bu milli ara hem oyuncuları  hem teknik ekibi hem de şehri yeniden bir araya getireceğini düşünüyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın