Abdullah Yeniekinci

Abdullah Yeniekinci

Mail: [email protected]

MİLLETİN İKTİDARA YÜRÜŞÜNÜ CANAN KAFTANCIOĞLU VE EKREM İMAMOĞLU GERÇEKLEŞTİRECEKTİR

MİLLETİN İKTİDARA YÜRÜŞÜNÜ

CANAN KAFTANCIOĞLU VE EKREM İMAMOĞLU GERÇEKLEŞTİRECEKTİR

 

Canan Kaftancıoğlu;

 

Canan Kaftancıoğlu 1972 Ordu doğumlu.

İlk, orta ve lise eğitimini Ordu'da tamamladı.

1995 yılında İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.

Sivas Suşehri Devlet Hastanesi acil biriminde hekim olarak çalıştı.

1997 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda Adli Tıp ihtisasına başladı. TiHV(Türkiye İnsan Hakları Vakfı) 'de vaka taraması yaparak "İşkence Olgularının Adli Tıbbi Değerlendirilmesi" isimli teziyle ihtisasını tamamladı.

Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli dernek ve demokratik kitle örgütlerinde görev aldı. Toplumsal Bellek Platformu'nun kurulmasında önayak oldu.

Yakın tarihimizde yaşanan faili meçhul bırakılmış cinayetlere dikkat çeken Yalın Ses yayınlarından "Benim Babam Bir Kahramandı" isimli derleme kitabı bulunmaktadır.

 

Ekrem İmamoğlu;

 

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu.

Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı.

1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzü Spor Kulübü’nde yöneticilik yaptı.

2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi.

Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi, AKP’nin YSK’na yaptığı itiraz sonucu seçim iptal oldu.

24 Haziranla seçim oldu, 31 Martta 13 bin farka razı olmayan AKP, 24 haziranda seçimde hezimet yaşadı 800 bin oy farkıyla seçimi kaybetti.

 

Değerli okuyucularım kısa özgeçmişini vermiş olduğum Türk siyasetine yeni bir soluk getiren şahsen benim öngörüme göre de çok değil önümüzdeki yakın bir dönemde Sayın Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı, sayın Canan Kaftancıoğlu’nun da CHP genel başkanı olmasını beklediğim iki lider konusuna değinmek istedim.

 

Sevgili okuyucularım, Dikkat ederseniz son zamanlarda bu iki isim üzerinden, özellikle hükümet kanadına yakın yayın organları tarafından, bir linç girişimi başlatıldığını görmekteyiz. Yani gerek İmamoğlu’na gerekse Kaftancıoğlu’na özellikle İstanbul seçimleri sonrası başta hükümet olmak üzere hükümete yakın yayın organları tarafından dozu her geçen gün artan bir kara propagandanın olduğunu neredeyse içinizde bilmeyen, görmeyen ve işitmeyen yoktur. Peki, neden ve niçin bu iki isim üzerine yoğunlaştırılmış saldırılar olmakta hükümet ve yandaş yayın organları tarafından?

Bunun tek nedeni var oda şairin dediği gibi “canım İstanbul”un kaybedilmesi olayıdır. Sayın Erdoğan çok iyi biliyor ki İstanbul’un kaybedilmesi demek ileriki süreçte önce AKP’nin daha sonra da kendi koltuğunun son bulması anlamına gelmesi demektir.

 

Meyve veren ağaç taşlanır misali bu iki Atatürk devrimcisi cesur yüreğe AKP saldırdıkça, yandaş yayın organları saldırdıkça halk kuvayı milliye ruhuyla bu iki lidere sahip çıkmaktadır ve etrafında sıkı sıkıya kenetlenmektedir. Ve bilsinler ki Ekrem İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nun iktidara yürüyüşlerini ne AKP’nin nede bir başka gücün engellemesi mümkün değildir. Ok yayından çıkmıştır. İktidar hedefine emin adımlarla yürümektedir. Atatürk devrimlerine ve fikirlerine sıkı sıkıya bağlı olan biz yurtseverlerde daima yanlarında olacağız ve bu kutlu yürüyüşe omuz vereceğiz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın