Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

KOŞU (YORUZ ) KAVAKSIZ

      En sonunda güzel ve gollü bir maç izledik. Yalnız kimse rakibi ligin son sıralarında diyerek bu galibiyeti küçümsemesin. Elazığspor kadro olarak çok da kötü değil. Ama kulübün içerisinde bulunduğu maddi durumlar tıpkı bizim Gaziantepspor’daki gibi olduğu için alınan bu galibiyet her bakımdan önemliydi. Hafta içerisinde yapılan teknik heyet değişikliği ( gerçi hâlâ yeni bir ekip olmasa da ) bu maç için beklentileri biraz daha yukarı çıkarmıştı. Nitekim maç içerisindeki oyun ve sonuç kendisini gösterdi. Bu da şu manaya geliyor. Halihazırda kurulu bir düzeni ve son anda kaçan şampiyonluğun oyuncularına kısa vade de hedefe götürmek çok kolayken, resmen macera arayarak uzun vadeli projelerde kesinlikle düşünülmesi gereken bir ekipti yolların ayrıldığı. Ama bizim öyle bir zamana ihtiyacımız bulunmadığı için yerinde ve zamanında bir değişiklikle belki de uçurumun kenarından dönüldüğüne inanıyorum. Bugün takımın başında olsalardı oynattığı sistemle belki de tıpkı Eskişehir de olduğu gibi puan kaybıyla dönülecekti. Şimdi bundan sonra hedefimizin kısa vade de süper lig olduğuna kendimizi anlatabileceğimiz yeni bir teknik heyet.

         Alınan bu galibiyet oluşabilecek tepkilerinde önüne geçmiş oldu. Yeni gelecek teknik ekip öncelikle ilk iki sıradaki ,takımlarla puan farkının daha da fazla açılmadan alınabilecek maksimum puanlarla hem takımın moral motivasyonunu hem de hedefimiz doğrultusunda taraftarları da gelecek galibiyet serisiyle tribünlere çekilebilir.

         Alınan bu galibiyet bizlere şunu ifade etmiştir; Kısa vadeli projeler için çok farklı düşüncelere girilmediği zaman eldeki kadroya yapılabilecek bir yada iki takviye sizi daha kısa yoldan zirveye taşıyabilir. Örnek Boluspor canlı olarak karşımızda duruyorken.

        Gaziantepspor ise bir kez daha çıkmadık canda umut vardır misali kendi sahasında ve vefakâr taraftarıyla ikinci galibiyetini de almış oldu. Almış olduğu bu üç puandan sonra eksi puanını artıya çevirmiş oldu. Gerçi hâlâ hanesine eklenmeyen bir eksi puan daha var. Ama yine de bir umut ışığı gibi alınan bu sonuç. Temennimiz odur ki, bu yıl bu denli sorunlarla uğraşılırken şayet bu iyi sonuçlar devam ederse en azından bu yıl geçen iki yıl yaşanılan küme düşme olayı yaşanmaz. Muhtemeldir ki ilerleyen yıllarda yeniden yukarı doğru bir ivme yakalanır. Gerçi kurmuş olduğumuz bu kelimeler Gaziantepspor için biraz hayalcilikten ibaret gözükse de çıkmadık canda umut vardır misali bizimkisi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın