Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

KORONA VE GALİBİYET

Yeniden burada yazmak gerçekten güzel . On dört günlük karantina sürecinde ve araya giren milli ara nedeniyle hep birlikte evde kalarak hem koronayı hem de psikolojik baskıyı yenerek yeniden köşemizde yazmaya devam ediyoruz.

    Bir önceki hafta güzel bir oyunla kendi sahasında Beşiktaş’ı yenerek moralli bir şekilde araya giden Gaziantep FK’nın , milli aradan sonra alacağı sonucu merakla beklemekteydik . Kadro kalitesine rağmen ligin son sıralarına demir atan Denizlispor için çıkış maçıydı. Bizim için ise üst üste alınan beraberlikler ve ardından gelen galibiyetleri perçinlemek ve hedefimizi yükseltmek adına önemliydi bu maç. Her zamanki oyun disiplininden taviz vermeden oyuna başlayan Sumudica ve takımı almış oldukları bu galibiyetle pandemi süreci içerisinde taraftarları memnun edecek sonuçlar almaya devam ediyor. Eğer bu pandemi süreci biter, taraftar yeniden stadyumdaki yerini alırsa umuyorum ki yine o eski taraftarları yerinde bulacağımızı düşünüyorum .

      Gaziantep FK ve teknik direktör Sumudica belli dönemlerde çok fazlaca eleştirdiğimizi söyleyelim. Ligimizin ne kadar kalitesiz ve değersiz bir lig olduğunu her hafta oynatmış olduğu sistemle sürekli bir yerlere mesaj yollayan Sumudica'nın her hafta bir kez daha haklılığı ortaya çıkıyor. Bir de kendi istediği transferler yapılmış olsaydı her halde ligin tepesinde olabilirdik . Milyonlarca dövizi sokağa atıp her yıl fiyaskoyla ligi bitiren ve takımları bilinmeze yönelten yöneticiler ve bilinçsizce transferler yaptıran teknik direktörleri gördükçe bazen yapmış olduğumuz eleştiriler için şimdi kendimi eleştiriyorum .

       Bundan sonra takımı pandemi sürecinde virüsten ne kadar uzak tutabilirlerse bu dar kadroyla alınabilecek en yüksek puanları alarak bu süreci atlatabiliriz. İlerleyen haftalarda yeniden hedeflerimiz doğrultusunda hareket edebiliriz .

Facebook Yorum

Yorum Yazın