Nil Akan Palacios

Nil Akan Palacios

Mail: [email protected]

Koçlukla birlikte frekansım değişti

Değerli Okurseverler,

Evet, profesyonel koçluk mesleği, herkesten evvel kendime hayır sağlamama yardımcı oldu. Yaşamdaki frekansım, düşük frekanstan yüksek frekansa yükseldi. Nasıl mı? Mesela her yıl salya sümük grip olan ben bu yıl hiç grip olmadım. Kendime ihtimam ve şefkat göstermeye başladım. Beslenme düzenimi (veya düzensizliğimi) düzenledim, çok sevdiğim yürüyüşe tekrar döndüm, uykularım düzeldi. Geceleri birkaç kere uyanan ben, tüm gece deliksiz uyumaya başladım. Stres seviyem ciddi olarak azaldı. İnsanlarla daha pozitif ve yapıcı ilişkiler kurmaya başladım. Pozitif olmayan, düşük frekanslı insanları yaşamımdan ayıkladım. Pirinçteki taşları ayıklarcasına. İnsanlara tekrar güvenmeye başladım.

Peki bu nasıl oldu? Koçluk ne yaptı da bunlar oldu?

Koçluk yolculuğu tekrar kendimle, Nil ile buluşmamı sağladı. Nil’i çok severim. İyi niyetli, neşeli, zeki, esprili ve insanlarla iletişim kurmaktan beslenen bir yapısı var. Ancak Nil ile uzun zamandır görüşmüyorduk. Yapılacaklar listesi içinde kaybolup gitmişti. Öncelikler listesinden çıkartmıştım onu. Tekrar listeye getirdim. Nil’i ilk 11’e aldım. Hatta takımın kaptanı yaptım. Kaptan koltuğuna oturttum. Böylece Nil’in hayatını, ajandasını tekrar Nil yönetmeye başladı. Bir de üstüne üstlük Nil’in etrafındakiler, ailesi, arkadaşları bu işe bayıldı. İyi ki yaptın dediler, iyi ki Nil’i tekrar getirdin.

İyi ki :)

Siz yaşamınızda kendinizi nereye konumladınız? Merkezde misiniz? Dışarı mı atıldınız? Yoksa köşede sessiz sedasız oturuyor musunuz? Her nerede iseniz öncelikle şimdiye kadar başardıklarınız için kendinize kocaman bir AFERİN diyin. Sonra yaşamınızın kaptan koltuğuna geçin ve ajandanızı sizin değer verdiğiniz istikamete yöneltin. Bakalım o zaman sizin için neler mümkün olacak?

“Kendimi sevmeye başlayınca kendimi her şeyden özgürleştirdim. Sağlığım için iyi olmayan yiyecekler, insanlar, eşyalar, olaylar, beni aşağı çeken ne varsa uzaklaştırdım. Başta bunu sağlıklı egoistlik olarak adlandırdım. Şimdi ise bunun “kendini sevmek” olduğunu anlıyorum.”
                                          Charlie Chaplin

Sağlıcakla,

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın