Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

KAYMAK GİBİ

     Bu hafta tam da istediğimiz oyun ve sonuçtan sonra rahat bir nefes aldık. Mehmet hocanın ilk maçından sonra tereddütlü  çıktığımız maçtan hem oyun hem de skor olarak mutlu ayrılarak ilerleyen haftalara iyi sinyaller verdik.

Kadro seçimi, ikinci yarıdaki oyuncu değişiklikleri bu defa tamam dedirtti. Maça baskılı bir oyunla başlayıp istediği pozisyonlara da girdikten sonra bu oyun yirminci dakikada sonucunu verdi ve karşılaşmada ilk golü bulduk. Bu golden sonra sahada istediğini uygulayan nerede ne yapacağını bilen, orta alanda sürekli baskı yapıp rakibe olabildiğince boş alan bırakmayan ve istekli ve arzulu bir takım olunmuştu. Bu da takımın özgüvenini yeniden kazanmasını sağlayan nedenlerdi. Artık deplasmanda kazanılan maçlardan sonra evimizdeki maçlardan da güzel oyun ve skorları almanın zamanı geldi.

      Buradan sayın hocama bir öneride bulunmak isterim; Oynadığı sekiz maçta eline geçen hiçbir pozisyonu değerlendiremeyen POEPON mu ,yoksa neredeyse oyuna sonradan girdiği ve sadece 40 veya 45 dakikada iki pozisyonun birini gole çevirmiş CAHABI mi? Bu iki kıyası bu hafta antrenmanlarda değerlendirmesini bekliyoruz. Çünkü artık bize kale önünde her topu dışarı atan değil ,bulduğu pozisyonları sonuca dönüştüren bir isim gerekir. Eğer oynanmış olan bu iyi futbolu gol veya gollerle taçlandıramazsanız ve her hafta golleri Gökhan'dan yada Oğulcan'dan beklerseniz yine geriye dönmüş olursunuz.

       Bu denli güzel oyuna ve güzel skordan sonra artık bu hafta seyirci de bir zahmet tribünlerde ki yerini almaya gelirse hep birlikte daha güzel günler göreceğimize eminim.

      Gaziantepspor’umuz ise eksi puanlarını artıya dönüştürmeye devam ediyor. Sahaya çıkan öncelikle kendi oyuncularımız bir defa şunu anladılar galiba biz GAZİANTEPSPORUZ . Çünkü rakipler hep bu şartla karşımıza geliyor. Çünkü Gaziantepspor ismi ülkeye mal olmuş bir marka. Bunu bilen rakipler zorlanarak ve daha bir motiveyle maçlara çıkıyorlar. Ancak biz kendimizin farkına vardığımızda ise sonuçlar farklı oluyor. Şimdi Gaziantepspor adına federasyondan bir hamle bekliyorum. Gaziantepspor artıya geçti . Çünkü bizi bitiremeyecekmiş. Elbet bir gün Gaziantepspor efsanesi yeniden süper ligde olacak. Bunu böyle bilin.

Facebook Yorum

Yorum Yazın