Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

"KALPAR" KALKAR

 

         Nihayet futbolumuzdaki bu kötü gidişat Hüseyin Kalpar gibi Gaziantep’in yetiştirdiği değerli bir spor adamımızı da yerinden etti. Herşey belki Gaziantep ve taraftarlarının istediği yerde olması için yapılıyor. Lig belki de bu hafta sonu alınacak bir galibiyetle Gazişehir için bir nevi yeniden başlamış olacak. Eğer yapılan bu kan değişimi olumlu bir sonuçla başlar ve ilerleyen haftalar içinde skor olarak Da tabelaya yansımaya başlarsa hali hazırda görüntü olarak süper lig kalitesindeki bu kadro tüm beklentileri karşılayarak tüm Gazianteplileri tekrar süper lige çekebilir. Aksi takdirde bu sezonda hüsranla sonuçlanır ki, bu durum şuan hiç kimsenin beklemediği istenmedik durumları da ortaya çıkarabilir. Hali hazırdaki GAZİANTEPSPOR gibi bir markanın düşmüş olduğu üzücü durumdan daha bir hüsran yaratır.

         Biraz da milli arada milli takımdan bahsedelim. Burada da görüldü ki, yabancı sayısının ne kadar da faydasız olduğunu dünya kupası elemelerinde nasıl veda edişimizin yada nasıl kötü bir şekilde veda edişimizin belgesi gibi duruyor. Tabi bunda bazı özel ve kişisel sebeplerinde varlığından bahsetmemek olmaz sanırım. Yeni bir teknik direktör bile daha ilk maçın ardından nereden veya hangi takımdan oyuncu seçeceğim deyip de yabancı sayısını eleştirmesi ülke futbolumuzun ne kadar kötü yönetildiğinin bir kanıtıdır. Ülkemiz yabancı sınırlaması kalktığından bu yana kötü futbolcu çöplüğüne dönüşmüş durumda. Bir de bunun üzerine maddi sebepler eklenince ülkemizin futbolcu yetiştiren lokomotif takımları da maddi yetersizlikten dolayı süper lig hatta Tff 1 .ligden bile düşmeleri sporumuzu esasen futbolumuzu derinden sarsmıştır.

işte bir Sakarya’nın, bir Kocaeli’nin, Ankaragücü’nün ve son olarak da Gaziantepspor’un içler acısı ortada ve daha bir çok ismini söyleyemediğimiz futbolcu yetiştirme fabrikaları ya çok kötü durumdalar yada tarih sayfalarındaki yerlerini almış yada almak üzereler. Buna bir çözüm bulunmadığı müddetçe daha çoook seneler bekleriz gibi duruyor.

Tüm yetkililer biran evvel sporumuzu kaosa sürükleyen bu durumdan kurtarmak için hep birlikte bu soruna bir neşter vurulmazsa zaten uçurumda olan büyük kulüp be diğerleri dediklerimizle gerçekten daha da fazla farklar oluşacak ve belli de ligimiz belediyelerin alt yapısını kurup devrettiği takımlara kalacak gibi duruyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın