Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

İLK YARIYA BAKIŞ


           

İlk defa mücadele  ettiği süper ligde hiçte küçümsenmeyecek bir puan toplayarak tamamlayan Gaziantep FK ,şimdi ise ikinci yarıya daha iyi bir şekilde hazırlanmaya çalışıyor.  Sezon içerisinde inişli çıkışlı bir grafik çizen takımımız lige başlarken yarım asırlık Gaziantepspor'dan sonra öncelikle kendisine bir kimlik aramakla ve şehirde yeniden birlik beraberlik oluşturmakla geçti özellikle ilk birkaç hafta. Bu süreçte ilk maçtan sonra alınan güzel sonuçlar ve puanlarla  biranda ligin ilk beşi içerisinde kendini bulunca şehrinde ilgisini biranda çekmeyi başarmıştı.
 

Yirmi yedi yıl aralıksız mücadele ettiğimiz Süper ligden düşen Gaziantepspor’dan sonra şehrin önde gelen iş adamlarının ve devlet adamlarının da desteğini alarak Süper lig hedefiyle kendisine yeni bir camia oluşturmaya çalışarak iki yıl aradan sonra yeniden süper lige merhaba dedi. Gaziantep şehrinde, ilk yarı boyunca seyirciyi taraftara çevirememenin sıkıntısını çeken Gaziantep FK, ligin ikinci yarısına hem bu soruna çözüm arayacak hem de ilk yarı boyunca sergilemiş olduğu performansını devam ettirerek bu yıl ki hedefi olan kümede kalmayı başarmaya çalışacak.

Ama öncelikle yapması gereken şey ise ilk yarı boyunca çok fazla sıkıntı oluşturan kadron derinliği ve ligin ilk yarısının en hırçın takımı olmasına bir çözüm bulmasıdır. Diğer çözüm bulması gereken konu ise takımın en skorcu ismi olmasına rağmen neredeyse oynadığı her maçta doksan dakikanın üçte birini yerden kalkmayarak hem rakiplerin hem de kendi tribünlerinin tepkisini çeken Kayode'nin kesinlikle kendisini sorguya çekmesini sağlayacak hem de  kadroya girmesini zorlayacak iyi bir ileri uç oyuncusu transferi yaparak ikinci yarı için ilk yarı boyunca yapmış olduğu sorumsuzluğunun ve  disiplinsizliğinin  önüne geçmeye çalışılmalıdır.

Sezon boyunca sakatlıklardan ve cezalardan dolaylıda sıkıntılar yaşayan takımımız, bu sorunları tekrar yaşamamak adına takıma gerçek manada fayda sağlayacak transferler yapılarak ikinci yarıya en iyi şekilde hazırlık yapılabilir.
 

Takıma yapılacak önemli ve yaralı takviyelerden sonra bence en önemli sorunlardan birisi olan taraftar meselesine de bir el atılmasıdır. Yine eskiden olduğu gibi taraftarı ve seyirciyi tek bir topluluk altında toplayarak gerekirse tribünlere taraftar çekmek için tıpkı okullarda ki, öğrencileri nasıl tribünlere getiriyorlarsa stadyumda dört beş tane ayrışmış gruplar olacağına yönetiminde arkalarında bulunduğu tek bir taraftar grubu etrafında toplamaya çalışırlarsa ligin ikinci yarısında tribün desteğini de arkasına alarak büyük bir bütünlük oluşmasında öncülük yapmış olur. Çünkü  özellikle deplasman tribünlerine gelen birçok takımın birçok maçta sanki biz deplasmanda oynuyormuş havası oluşturmuşlardır. Ama bunun oluşmasında ki en büyük sebep ise taraftarların maça gelmesini sağlayan birçok otobüslerin maç bitiminde getirdikleri taraftarları almadan geri dönmeleri ve bunu gören taraftarların bir sonraki maçlara gelmemesidir. Muhtemelen hem kulübün hem de büyük şehir belediye başkanının bu durumdan bilgisi olmamasından kaynaklanmaktadır. Ligin ikinci yarısıyla birlikte buna da bir çözüm bulunursa seyircinin de stadyuma gelmesinin önü açılmış olur.
Yönetim yapacağı olumlu transfer takviyeleriyle ikinci yarıya daha iyi bir başlangıç yaparak girmiş olur. Yalnız sadece transfer yapmış olmak adına transfer yapılmamasıdır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın