Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

HATALI KURGU

Süper lige çıkmak, ‘süper bir kadro kurmak anlamına mı?’ geliyor bir türlü çözemiyorum. Türkiye’de neredeyse en üstten en alt liglere kadar hatta amatör liglere kadar yayılan ekonomik zorluklar her takımı öyle bir zorluğa itiyor ki, buna çözüm bulmak bir yana her yıl kapanmaya aday yeni yeni kulüpler oluşmaya başladı. Dikkat ediyorum da süper lige çıktık diye yer yerinden oynayacak zannedenler, her halde yapılan transferler ve oynanan hazırlık maçlarından sonra ne düşünüyorlar merak etmekteyim. Bana göre şu ana kadar gelenler gidenleri aratacak cinsten transferler olduğunu düşünüyorum. Bir defa sadece ligimizi tanıyor diye takımın başına getirdiğimiz teknik ekip bence en büyük hata gibi duruyor. Çünkü ben ve bir kaç Gaziantep sevdalısı arkadaşım resmen gayri resmi scout ekipliği yapmamıza rağmen daha bir tanesine olumlu bir cevap dahi alamadık. Ve bu öngörümüze de geçen hafta başında sayın başkan ADİL KONUKOĞLU'nun scout ekibinin görevine son vermesiyle de ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor.

Ligin başlamasına üç hafta gibi bir zaman kalmasına rağmen ne elimizde iyi bir kadro nede takıma bu adam iyi işler yapar diyebileceğimiz hiç bir oyuncu yoktur. Sayın başkanım kusura bakmayın ama tüm iyi niyetinize rağmen eleştirilerimize bir türlü yanıt bulamıyoruz ve diyoruz ki; en büyük hatanız Ayhan Akman'ı size kim önerdiyse bence o adam eğer holdinginizde bir adamsa şimdiye kadar işine son vermiştiniz. Düşünün, geçen iki sezonu bu takımı ya da bu şehri yeniden süper lige taşımak için yaptığınız çalışmaları ve gelen başarıyı hep birlikte gördük sevincinizi ve çabalarınızı. Ancak şuan o çabalar, çalışmalar kesinlikle görmezden geliniyor ve yanlışlar içerisindeyiz. Yol yakınken hem de bugün teknik ekiple ilgili bir karar vermeniz gerekir. Yani biraz önce bahsetmiştim, eğer ki eski ekiple devam etsek ancak bu kadar başarısız olabilirdi. Şuan düşünüyorum son olarak artık takımın bel kemiği olan oyuncularda gönderiliyor. Soruyorum şimdi bu ekip ne yapmaya çalışıyor. Futboldan hiç anlamayan birisi bile her halde şimdiye bu ekiple yollarını ayırmıştı. Rahmetli İlhan Cavcav olsaydı daha lig başlamadan bu ekip bırakın maçlara çıkmayı Gaziantep havalimanını dahi göremezdi.

Sizlerden istirhamımız bir Gaziantepli olarak lig başlamadan bu hatalı kurguya bir son verdirmeniz ve taraftarları heyecanlandıracak işler içerisinde olmanızdır. Unutmayın Gaziantepliler hep sizleri göreve çağırdığında isteseydiniz bugün asırlık çınarımız belki de şampiyonluk yarışında bile olabilirdi. Ama yine bu şehir siz neredeyseniz orada olacağını süper lige çıkarken gösterdi. Zorluklarla geldiğimiz bu yolu bir çırpıda geriye çevirmeyelim. Daha düne kadar Gaziantep’in başına Antepli gelsin diye haykıran taraftarlar sizlerden bu son noktaya da el atmanızı beklemekte. Yoksa gidişat iyiye değil.

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın