Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

FEDERASYON’A REDDİYE !

Şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz bu sezonun şöyle bir haftalık maç programını ele almak istedim. Çünkü sezonun ikinci yarısının her takım için önemlidir. Ama bizim için  daha da ayrı bir öneme sahip olduğunu düşünüyorum. Yirmi yedi yıl aralıksız mücadele ettiğimiz Süper Lig’den takım olarak değil de şehir olarak düştüğümüz yıldan bu yana, bu yıl her ne pahasına olursa olsun süper lige çıkılması gerektiğine inanıyorum.

Fakat buna mâni olmaya çalışan bir federasyonumuzun olduğuna inanıyorum. Haftalık maç programlarını kim yada kimler yapıyor merak etmekteyim. Hangi şehrin hangi saate uygun olduğunu neye göre hesaplayıp planlıyorlar merak etmekteyim. Yahu bu ligde acaba Avrupa kupasında oynayan takım var da biz mi göremiyoruz. Yada şimdiden bu şehri boykota mı hazırlanıyorlar. Şimdi sormak istiyorum… Acaba ligin 18'inci haftasında oynayacağımız Denizlispor maçı Gaziantep 'te değil de Denizli’de olsaydı yine aynı gün ve saatte olur muydu? Neden diye soracak olursak; Orası da Gaziantep kadar büyük olmasa da sanayi şehri sayılır. Bakıyorum da sadece ilk maç değil açıklanan dokuz maçlık programda tüm iç saha maçlarını seyircisiz oynamamız için program edilmiş sanki. Peki bizim yönetim kurulumuz bunu hiç mi düşünemez. Her fırsatta taraftarları maçlara davet eden fakat gelmeyince de çok da üstelemeyen yönetimimiz ve hafta içerisinde verdiği röportajda durumun vahametini gözler önüne seren takım kaptanımız Ahmet'inde belirttiği gibi 100-200 kişilik topluluktan bariz bir artış var. Ama yapılan bu programla yine aynı sayılara oynayacakmışız gibi görünüyor.

      Şimdi her fırsatta yeniden süper lige çıkmak için memleketin hatırı sayılır tüm iş adamları Gazişehir’in başarısı için çabalarken memleketin futbol adına en yetkili kurumunun yöneticileri sanırım işi gücü bırakmış bazı takımların başarısız olmaları için her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Değerli iş adamlarımızdan ve saygı değer yöneticilerimizin bu duruma çözüm bulmalarını temenni ediyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın