Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

EH İŞTE

                       

Güzel bir pazar günü için söylenecek tek bir cümle ile " EH İŞTE " Başka da birşey yok. Haftalar sonra bir arada gördüğümüz üç puandan daha fazlası yoktu sahada. İlk golü bulup da Güray Vural'ın maç öncesinde kendisine yapılan kötü ve çirkin tezahürata cevap  vermesiyle saha bir anda karıştı.

Kayserisporlu futbolcular bir anda ikinci golü de kalesinde görünce oyundan tamamen kopmuş oldu.

Ligin başından bu yana 20-22 puan alacağız diyen bay mastercheff bu ilk hedefine ulaşarak cezalı olduğu maçta sözünü tutmuş oldu.Yalnız hâlâ takımda gözler önünde olan bir gerçek var; Alınan bu üç puana rağmen ortaya konulan zevksiz oyun her şeyin önüne geçmeyi başardı.

Çünkü ligimizin süperliği sadece isminde saklı ,başka da bir şey yoktur. Dört büyük diye adlandırdığımız takımlar sadece Avrupa’da değil kendi ligimizde bile tel tel dökülürken malûm puan durumu ortaya çıkmış oldu.

Evet şansımızla bu ligde yirmi puan toplamış bulunuyoruz. Çünkü sahada bir iki oyuncudan başka kimse ne yaptığını bilmeden oynuyor. Sezon başından bu yana nasıl bir düzenimiz olduğunu bir türlü çözemedik. Kontraatak mı ,defansif oyun mu ,yoksa hücuma dönük bir oyun mu hâlâ belli değil. Gol atan Kayode iki gol atmasına rağmen çok bencil oynayıp halen sahada hakemle oynamaya devam ediyor meselâ.

Yönetim ikinci yarıya bir kaç yeni transfer ile nokta atışı yapamayıp bu şekilde eksik kadro ile devam edecek olursa esas sıkıntı burada başlamış olacak. Çünkü sezonun ikinci perdesi bundan daha zor olacak. Hem şampiyonluğa oynayanlar ,hem kümede kalmaya çalışanlar yani  şuana kadar alınan bu yirmi puan hiçbir işe yaramaya bilir.                

Biz hâlâ lige nasıl başladıysak o şekilde devam ediyoruz. Ama bir çok rakibimiz hem oyun olarak hem de puan olarak bizleri geçti ve gidiyor . Bir de alt sıralarda kalanlar eksiklerini tamamlayıp yetişirlerse o zaman daha da vahim bir durum beklemekte.

Facebook Yorum

Yorum Yazın