Ceyda Nur Bozkurt

Ceyda Nur Bozkurt

Mail: [email protected]

Eğitime mola…

Geçtiğimiz Salı günü düzenlenen Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yüz yüze eğitime 31 Aralık 2020 tarihine kadar ara verildiğini, bu süreçte eğitimlerin online olarak sürdürüleceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları, aylardır salgın ile ilgili dile getirilen açıklamalarının doğruluğunu ortaya koydu. Koronavirüs Salgını nedeniyle ortaya çıkan bu tabloda, iki arada bir derede kalan öğrenciler büyük zarar gördü.

ONLİNE EĞİTİME DÖNÜŞ YAPILDI

Mart ayında başlayan salgında eğitime verilen ara nedeniyle okullarından uzak kalan öğrenciler, yeni eğitim yılında okullarda kısıtlı da olsa yüz yüze eğitimin başlamasından memnun olmuştu. Vaka sayılarının tırmanması ile birlikte okullarda devam eden yüz yüze eğitimin sürdürülmesinin imkansız olduğu görüldü. Hemen her gün gelen vaka haberlerinin ardından yüz yüze eğitim faaliyetlerinin askıya alınacağı iddiaları gündemde iken, Kabine Toplantısı ile birlikte yeniden online eğitime dönüş yapıldı.  

CİDDİ SINIRLAMALAR İLE YÜZ YÜZE EĞİTİME GEÇİŞ MÜMKÜN

Eğitim Sendikası temsilcileri, online eğitime dönüş kararını sağlık yönünden doğru bulduklarını ancak eğitim yönünden online eğitimin yüz yüze eğitim kadar yeterli olmayacağını ifade ettiler. Okullarda yeterli önlemlerin alınmadığını kaydeden eğitimciler, önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime geçişin, sosyal hayata yönelik ciddi sınırlamalar ile mümkün olabileceğinin altını çizdiler.

Türkiye’de yeniden yüz yüze eğitime geçiş ile ilgili sürecin 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren ortaya çıkacak tablo ile netleşmesi bekleniyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın