Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

CORONA’NIN GÖLGESİNDE

    Geçtiğimiz sezonun son yedi haftasını namağlup bitirip ilk sezonunda adından çok bahsettiren Gaziantep FK, yeni sezonda da aynı başarıyı sergileyecek mi merakla beklemekteyiz . Transfer sezonunu sessiz geçirmeye devam ederek beklentileri hâlâ karşılayamayan yönetim hem ekonomisini diri tutmayı hem de düşük maliyetli ve faydalı olabilecek kaliteli oyuncular arayışında olduğunu biliyoruz. Yine de ses getirecek haberler beklemekteyiz .

        Daha önceki sezonlarda Gaziantepspor’dan alışagelmiş olan yeni sezona büyük maçla başlama klasiği bu yıl da devam ediyor.   Yine büyük bir maçla açacak olmamız aslında güzel bir başlangıç ve motivasyon kaynağı olabileceğini düşünerek bu defa deplasmandan en azından bir beraberlikle dönülebileceğini umuyorum. Bu sezon tüm kulüplerimiz özellikle de son yapılan Sağlık Bakanlığı açıklamasından sonra ligin ilk yarısının seyircisiz oynanacak olmasından ötürü maddi manada çok büyük bir ekonomik sıkıntıyla karşılaşabilir. Hele de tüm büyük maçların seyircisiz oynanacağı dönemde zaten tribün yoksunu olan takımız için büyük bir gelir kaybı yaşanacağını ve bu yüzden de transferlerin biraz güç olabileceğini görmekteyiz. Umarız ki ligin ikinci yarısında maçlar seyirci ile oynanır ve biraz da olsa hep birlikte destek oluruz .

         Ligimizin bu sezon yirmi bir takımla oynanacak olması dar boğazdan geçilen bu dönemde  nasıl bir sıkıntılar yaşanacağını merakla beklemekteyiz . Pandemiden dolayı neredeyse otuz yıl sonra böyle yoğun bir fikstürü ilk defa yaşayacak olmamız gerçekten düşündürücü bir durum oluşturmaktadır. Daha önce 89-90 sezonunda yirmi takımlı bir lig oynansa da o dönem Avrupa kupalarında hem milli takım hem de kulüpler bazında çok fazla maç programı olmadığında o yoğunluk hissedilmemişti . Ancak hem ilk defa yirmi bir takım ve hem de sezon sonunda bizleri bekleyen bir Avrupa şampiyonası ve diğer kupa maçları var . Bu kadar yoğun bir program trafiğinde kısıtlı kadrolar ve zor bir ekonomiyle boğuşan kulüplerimiz CORONA’NIN GÖLGESİNDE yeni sezona bu hafta bismillah diyecekler .

       Yeni sezonun tüm kulüplerimize ve taraftarlara öncelikle tüm sağlık önlemlerine uymak kaydı ile sağlıklı ,huzurlu ve hayırlı bir sezon temennisinde bulunarak yeni sezonun tüm takımlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın