Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

CORONA LİGİ

 

Uzunca bir aradan sonra yeniden burada buluşmak güzel bir duygu. Ama bu fikre pekte sıcak bakanlardan biri olamayacak gibiyim galiba. Gelin nerede kalmıştık ve ne olacak bir düşünelim .

      Ligimizde yirmi altıncı hafta oynandıktan sonra ara verilen ligimizin kaderinin ne olacağı hâlâ merak konusu olmaya devam ediyor. Gelen resmi olmayan bilgiye göre lig Haziran’ın üçüncü haftasından itibaren tamamen tarafsız ( ANTALYASPOR VE ALANYASPOR VARKEN ) şehirde oynatılması yönünde fikirler üretilmiş durumda. Bu düşünce biraz abes gelmekte ki hem de her yönüyle. Nasıl mı? Peki biraz düşünelim.

        Birincisi, Antalya gibi vaka sayısının bir büyükşehir olarak yüksek olan bir yer nasıl güvenilir olabilir? Her ne kadar seyircisiz oynatılması planlansa da ligimizin, nüfus yoğunluğunu düşünürsek özellikle büyük takımları nasıl kimselerle   (taraftarlarla ) karşılaştırmayacaksınız?

         İkincisi ligimizde hali hazırda iki takımı olan bir şehirde böyle bir durum nasıl tarafsızlıkla ön görülebiliyor anlam vermek imkansız ,

          Üçüncüsü, her halde kalan sekiz maç ve Türkiye kupasında oynanacak üç maç ve Başakşehir’in Avrupa macerasını düşünerek bir plan yapılmış olması düşünülmüş müdür acaba?

         Dördüncüsü, kalan sekiz maçın Programı nasıl işleyecek ve maç yayınlarını düşünecek olursak neredeyse her gün en az iki maç oynanacak gibi duruyor. Çünkü ligi Temmuz ayı sonunda bitirip yeni sezon hazırlıklarını Ağustos sonuna kadar bitirip Eylül ayının ikinci haftasında mı başlayacak yeni sezon?

         Her şeyi geçtik şampiyonluğa oynayan takımlar bu durumu kabullenecek mi? Hem tarafsız saha denilerek sunulan şehirde İtalya liginin de oynanma ihtimali varken, şehrin nüfusunun daha da artacağını düşünecek olursak… Çünkü İtalya Federasyonu’nda böyle bir tarafsız saha ve ülke dışında oynamaya karar verilmişken çokta mantıklıca bir düşünce ve öneri olmadığı görülmektedir.

         Böyle akla ve mantığa uymayan bir düşünce ve fikirle Pazartesi günü bilim kuruluna sunum hazırlayan fikir fukaralarını şimdiden buradan uyarıyorum. Amacı sadece birilerini memnun etmek isteyen bu düşünceden sonra bizim ligimiz süperlig değil de CORONA LİG olarak tarihte ki yerini alabilir. Herkesi sağ duyulu olmaya davet ediyorum. Fatih Terim'in de dediği gibi amacınız birilerini şampiyon yapmaksa ligi oynatmayın şu takım şampiyon deyiverin gitsin. Çünkü hiçbir şampiyonluk insan sağlığından önemli değildir.

Tüm spor camiasına saygılarla…

Facebook Yorum

Yorum Yazın