Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

ÇAYLAR ŞİRKETTEN

 

    Nihayet kazanmamız gereken bir maçtan üç puanı almayı başarabildik. Gerçi az kalsın Muhammed Demir'in şanssızlığına kurban gidip değil galibiyet belki de bir puan bile alamadan ayrılabilirdik. Sezon genelinde inişli çıkışlı bir grafik çizen GAZİANTEP FK beklenen sonucu alsa da vasat bir oyunun üzerine çıkamadı. Geçen hafta alınan farklı mağlubiyet aslında takım kötü oyun oynadığı için olmasa da dış etkenlerle birlikte özelliklede defans bloğunda ki Papy Djilobdji'nin kart cezalısı olmasının ve takıma yapmış olduğu olumlu etkiyi birkez daha görmüş olduk.

       Alınan bu galibiyet aslında o kadar değerli ki , bunu önümüzdeki zorlu periyotta oynayacağımız üç dört maçlık periyot bizlere gösterecektir . Özellikle iki hafta üst üste deplasmanda oynayacağımız maçların ardından içeride oynayacağımız Trabzonspor maçı ligin son dönemecine girerken ligdeki konumumuz bakımından belirleyici olacak. Çünkü bu maçlardan sıfır çekme olasılığımız sezon içerisindeki istatiklere göre en az üç puan toplamımızdan daha çok öne çıkıyor. Bu periyotta ya gerçekten bu olumsuz istatistik devam eder , yada takım oyununu geliştirip üzerine koyarak performansımızı artırabilirsek belki de kendimizi ummadığımız bir durumda daha üst sıralarda bulabiliriz.

       Kadro derinliğimizin çok fazla olmadığı bir sezonda taraftarlaraysa o kadar önemli işler düşüyor ki. Hangi maçta olursa olsun ve hangi oyuncu olursa olsun tüm takıma sahip çıkıp oyuncuların moral motivasyonunu diri tutmamız gerekir . Bugün Muhammed Demir'in başına gelen bu şanssızlık yarın kalecimiz Günay'ın veya Kayode'nin yada bir diğerinin ve hatta ilk maçında harika oynamasına rağmen son iki maçta vasatı aşamayan Maxim'in de başına gelebilir. Hem taraftar hem de yapmış olduğu davranışla önce sinirlenip sahayı terk etmesine rağmen daha sonra bir baba nidasıyla oyuncusuna sahip çıkan Sumudica’nın  yaptığını yapmamız gerekir .

     Bugün içtiğimiz ÇAYIN tadı yoktu belki. Ama ŞİRKETTEN  olunca güzel oldu .

Facebook Yorum

Yorum Yazın