Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

BUZLAR ERİMEDEN TAKIM ERİYOR

       Bir önceki maçtan önce haklı bir serzenişte bulunup hemen herkese mesaj yollayan Sumudica, bu hafta üç puan almışçasına saha kenarında oynamasıyla yine gündem olmayı başardı . Fakat bu defa ne oldu da böyle bir tepki vermeye çalıştı veya kimlere mesaj yolladı çözemedik . Hatta bir kesim bizden biri memleketi benimsedi gibisinden konuşmaya bile başladı. Ama kimse maç öncesi verdiği demeci dikkate almamış gibiydi. Tüm detayları orada ki açıklamada gizliydi,

Sürekli transfer ve de özellikle forvet isteyen hoca kendi istediğinin değil de yönetimin aldığı veya alacağı oyuncuları öyle bir anlattı ki , hafta içerisinde kendisine rüşvet teklif edildiğini bile gölgede bıraktı. Bence maçtan sonra gelen beraberliğin kutlaması ondan olsa gerek. Sizin aldıklarınızla buraya kadar dermişçesine kenarda bir davul zurna çalmadığı kaldı adamın.  Şimdi merakla beklemekteyim yapılan son dakika transferlerinin milli arayı da düşünürsek ligin beşinci haftasında oynanacak Antalyaspor maçına yetiştirilebilip hazır hale gelebilecekler mi? Çünkü Sumudica'nın da dediği gibi yapılan bu transferler ya kulüplerinde istenmeyen yada son dakika da alındıkları için fazla analizi yapılamayan oyunculardan oluşmaktadır. Şimdi böyle bir ortamda oyundan ve skordan bahsedemiyoruz belki ama yönetim ve Sumudica arasındaki sert esen bu rüzgar ne zaman durulur nasıl çözüme ulaşır bilemediğimiz için 1-1 dibe yaklaşıyoruz ve geri dönüşü imkansıza dönmek üzere.

        Son haftalar da içeride veya dışarıda ya son dakikada üç puandan oluyoruz yada bir puanı kapıyoruz. Fakat bu durum daha ne kadar sürer bilemiyoruz. İşin ilginç yanı sürekli penaltı alıyor ve Maxim golü atıyor. Peki ya penaltı kazanılmaz birde üstüne Maxim olmazsa ne olacak?

Sürekli beşli defans yapıp içeride ve dışarıda kontraatak oynamaya uğraşıyoruz . Artık bu sistemden vazgeçilmesi gerektiğine inanıyorum. Hem rakipler bu sistemi çözdü hem de eldeki kadromuz bu sisteme uygun olmayan forvet hattımız bu sezon yok .Geçen sezon Kayode ve Twumasi  bu sisteme en uygun oyunculardı. Şimdi böyle oyuncularımız da olmayınca sıkıntılar ortaya çıkmış oldu . Bu sisteme bir çözüm bulunmazsa eğer her hafta 1-1 eriyip gideriz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın