Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

BURASI GAZİANTEP

BURASI  GAZİANTEP

Cumartesi öyle bir gündü ki sahaya çıkan, tribünlere gelen, maç için yorumlarını yazan ve maça çıkan oyuncular o kadar güzel şeyler yapmaya çalıştılar ki…  Ama buna engel olmaya çalışan neredeyse tüm kritik pozisyonlarda devlet desteğini olabildiğince hissettiren sevgili hakem Halis ( muhlis ) Özkahya burası her yer değil , burası Gaziantep.

Bu aklına gelmiş olacak ki uzatmalarda almış olduğu doğru talimatla maça damgasını vurarak tüm Trabzonsporluların takdirini toplamış oldu. Şeref tribününde oturanlar yerlerinden fırlayarak herkese şu kelimeleri resmen kendi ağızlarıyla itiraf ettiler. Hanı diyorlar ya 2010 -2011 yılının şampiyonuyuz diye. Evet gerçekten de öyle olacaktı kurmuş oldukları kumpas tutsaydı. Ve yine aynı senaryo yine aynı film.  Neyse ki , yanlış hesap Bağdat'tan dönüyor da hak ve adalet yerini buluyor .

          Televizyonlardaki tüm yorumcular her halde Gaziantep FK 'yı da şampiyonluğa oynadıklarını zannettiler ki , rakip biz değil de sanki Fenerbahçeydi. Halbuki onu devre dışı bıraktırdıklarını unutmuş olacaklar ki ,tüm faullere, tüm pozisyonlara ininden ciciğine kadar inceleyip durdular sabaha kadar . Yazıklar olsun ki Türkiye’de sistem artık bu şekilde işliyor . Bir ara özellikle de son dakikalarda kendimi sanki Trabzonsporluların tribünlerine zannettim.  Bulunduğumuz yer basın tribünü ve burada herkesin renginin bir önemi yok diye biliyorum. Ancak öyle değilmiş maalesef .

          Bu maç bir şeyi daha bizlere gösterdi; Bu şehir bu takım dün olduğu gibi ilerleyen haftalar demeyeceğim ilerleyen sezonlarda eğer dürüst yöneticilerin elinde olduğu müddetçe yeniden yeni efsaneyi hep birlikte izlemeye başlar.  Devam eder ve belki de GAZİANTEPSPORUN bıraktığı bayrağı GAZİANTEP FK olarak devam ettirir. Ve bir yerlere biz buradayız ve BURASI GAZİANTEP olduğunu hatırlatırız.

Facebook Yorum

Yorum Yazın