Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

BİZ KİMİZ ?

İki sezon sonra takım olarak olmasa da şehir olarak yeniden süper ligde olmak gerçekten de umut verici bir durum. Fakat iş bununla bitmeyip aksine sanki biraz daha sarpa sarmış gibi duruyor.

Bu şehir yarım asırdan bu yana sadece Gaziantepspor’la yatıp kalktı. Fakat yaklaşık son on yılda bu takımı bitirenler , sadece takıma değil de şehrine bile sahip çıkmayarak  bugün çıkmışlar ahkâm kesiyorlar.

Yok bu takım bu şehrin değilmiş. Gaziantepspor hiçe sayılmış da… Bir yığın palavra say say bitmez. Öncelikle şunu herkes bilmesi gerekir, burası ne bir Adana ,ne Ankara ne de İstanbul. Burası GAZİANTEP. Burada ikilik olmaz. Yani burada yaşayan herkes Anteplidir. Ama nasıl memlekete Suriyelisi ,Iraklısı ve Afganlısını soktular siyasetle sporu bir birine karıştırdılarsa içimize de ikiliği soktular.

Bir oy için bu milleti öküz yerine koyanlar şimdide milletin gençlerini bir araya getirsinler de görelim. Yıllarca bu şehrin adıyla takımıyla özdeşleşmiş ve yedikleri ekmek içtikleri su ayrı gitmemiş gencecik çocuklar şuan bir birlerine girmiş durumdalar. Kendi aralarında oluşturdukları taraftar gruplarıyla da bu ayrışım geçtiğimiz sezon boyunca tribünlerde kendini açık seçik hissettirdi .Çünkü daha önce GENÇLİK27 grubu yine bu takıma sahip çıkıp tribünlerde yerlerini alırken ,diğer taraftan bu grubu dışlayanlar geçen sezon yaşanan tribün sıkıntılarını da acaba gördüler mi ?

           Buradan sesleniyorum;  Nasıl bu gençleri ayrıştırdıysanız şimdide onları yeniden birleştirmek şehrin ileri gelenleri olarak hepinizin görevidir. İşte bu yüzden şu soru uzun zamandan bu yana fikrimi kurcalayıp duruyordu; BİZ

KİMİZ ? GAZİANTEP MİYİZ ,  GAZİŞEHİR MİYİZ ?

       İkinci bir husus ise liglerin başlamasına neredeyse bir ay gibi bir zaman dilimi kaldı. Değerli valimiz ,sayın belediye başkanlarımız ve de bu şehri yeniden süper lige taşıyan şehrimizin önde gelen isimleri. Lütfen diyorum ne yapılması gerekiyorsa ,nasıl yapılacaksa biran evvel takım GAZİANTEPSPOR olarak bir isim değişikliğine gidilmeli yada birleşim sağlanmalı .Yoksa süper lige çıkıldı diye herkes maçlara ilgi gösterir diye düşünülmesin.  Onun içinde Kocamaaaan bir HAYIIIIIIIR, demek isterim. Bu değişiklik olmazsa insanlar üç yada dört maç dışında stadyumun yolundan bile geçmezler. Şunu unutmayalım bu şehir ismiyle Türkiye’de ve Avrupa’da adından söz ettirmiştir.

        Şampiyonluk kutlamalarının bitip de yeni sezon transfer çalışmalarının başlamadan ortaya atılan başkan görevi bırakıyor seslerinin yükselmesiyle birlikte taraftarların aklına ikinci bir Kızıl faciası olur mu ihtimali uyanınca biranda taraftar grupları kulüp başkanı Adil KONUKOĞLU'nun görevi  bırakmaması için bir araya gelip açıklamalar ve hatta olumlu yönde eylemlere tutuşması olumlu bir süreç olarak değerlendirmek isterim. Çünkü yeniden birliktelik çağrısın yapıldığı bugünlerde inanın böyle bir değişiklik kesinlikle büyük bir hata olur ki ,onunda altından kimse kalkamaz.

        Son olarak bu tarz söylemleri ve sorunları zamanın akışına bırakarak yeni sezon hazırlıklarına başlayan takımımızda transferde bir sessizlik ne hikmetse hâlâ bozulmuş görünmüyor. Umut ediyoruz yeni ve faydalı transferler biran evvel yapılır ve takım süper ligde kalıcı olur.

           Unutmayalım biz GAZİANTEPLİYİZ.........

Facebook Yorum

Yorum Yazın