Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

BİRLİK BERABERLİK

                 Bu sezon göstermiş olduğu performansla ligde istikrarsız sonuçlarla ayrılan Gaziantep FK, ligde arka arkaya deplasmanda oynayacağı maçların ilkinde hem oyun olarak hem de puan alarak başlarken istediğini almış oldu. Daha önce oynamış olduğumuz birçok maçta oyun olarak da skor olarak da  bir düzen kuramayan takımımız bu defa herkesi tatmin eden bir oyun ortaya koymuştur.

        İyi oyununun karşılığını da son dakika da olsa almayı başararak almış olduğu bu bir puanla alt sıralarla olan puan farkını da korumayı başardı. Alınan bu bir puan o kadar değerli ki , ilerleyen haftalarda ligin ilk beş sırasındaki takımlarla oynayacağı maçlar öncesinde büyük bir moral ve alt sıralardan uzak kalmamız adına sevindirici olmuştur. Devre arasında yapılan takviyelerden en olumlu verimi alan Gaziantep FK , bu takviyelerin ardından maçlara yedek başlamak durumunda kalan bir kaç futbolcuya da olumlu  yönde etkilemeyi başarmış olacak ki hem skora hem de oyuna etki ettiler. En azından takım içerisindeki rekabetinde artmasıyla futbolcuların performanslarının yukarı doğru artması bu sezonun kalan haftaları için sevindirici tarafı olarak göründü Göztepe maçında .

       Göztepe gibi taraftarını da arkasına alarak oynayan bir takıma karşı oyun olarak da üstünlük kurduğumuz maçta üç puanla ayrılmamamız için hiçbir neden yoktu. Ama olmayınca da olmuyor . Alınan iyi sonuçlar ve puanlarla birlikte gösterilen performansında yukarı doğru ivme kazanmasından sonra ligde tutunacağımıza da olumlu katkıları olacaktır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın