Nejat Güneri

Nejat Güneri

Mail: [email protected]

BİRAZ DAHA

 

Gayret sarf edelim!

Biraz daha sabretmemiz, biraz daha gayet sarf etmemiz gerektiği, gerçeğini kabullenelim, artık!…

Naçizane bu çabaların, gayretlerin, emeklerin heba olmamasının, en az zayiatla, en kısa zamanda sonucunun mutluluğa, başarıya ermesinin yolu…

Kişilerin, özellikle yetkin insanların kimi kişisel kaprislerini, öfkelerini, kibirlerini, tatmin olmayan hırsların dizginleyerek; ayrıştırmadan yapıcı olmalarından geçiyor olduğunu kabullenmelerinden geçiyor!

Dünyada ve de ülkemizde tüm tıp ve bilim insanları, şu anda bir kâbus halinde dünyamızın tamamını esir alan, kaplayan, tehdit eden bu beladan insanlığı kurtarmak için:

Sen şu ulustansın, yok sen bu dinden, inançtansın demeden harıl harıl insanüstü bir çabayla, gayretle çalışıyorlar!

Peki, bu insanların bu insanüstü çabaları…

İnsanlığın üzerine kâbus gibi çöken bu beladan kurtarmaya yetecek mi?

Hayır…

Hayır…

Hayır…

Bu bilim insanlarına biz sıradan insanlarda; yapmamız gerekleri, almamız gereken tedbirleri alarak katkı sağlamak zorundayız…

Bu yazıyı yazarken WhatsApp’ıma harika bir şey düştü…

Kim olduğunu bilmiyorum. Ancak tam bir Antepli ve Antep şivesiyle günümüz gerçeklerini dile getirmeye çalışarak bizlere kimilerinin göz ardı ettiğimiz acı gerçekleri esprili bir şekilde dile getirmeye çalışmış…

Konuşmayı aynen aktarmaya çalışacağım.

Ve bu beyefendiye de, bu kadar güzel, yalın bir şekilde halen anlamakta ısrar ettiğimiz gerçekleri anlatmaya çalıştığı içinde teşekkür ediyor, kutluyorum.

Diline sağlıki

“Selamı aleyhim…

Değerli Gaziantepliler… 

Günlerdir bas bas barıy ki, dey ki acı aem evden çıkman, acı evezde oturun.  Fakat görüyki gene bazı arhadaşlar evde oturmamak için ısrar ediy. Yav güzel gardaşlarım, elini öpdüklerim.  Biz sizin için deyk, sizin sağlığınız için söylük, hem gendi sağlınızı tehlikeye atıysız hem toplumun sağılını tehlikeye atıysız. Ne var arhadaş  kurdmu gapıy sizi evde otursaz yav. Bak buradan söylüym eğer işi gücü olmadan sırf zevki için gezmek tozmak için evden çıkan olursa:

 Allah onlara birdaha balcan kebabı yimeyi nasıb emdesin.

Allah onlara bi daha küncülü ekmek yüzü göstermesin.

Allah onlara bi daha beyran içmeyi nasip emdesin.

Arhadaş, artık bunuda söyledez ya baaa, söyledez ya baaa, artık evden çıharsaz var ya (gel piss piss) aha benim pisem gelsim hepezi cımalasın hepizin elini yüzünü cırmalasın, hepezi cımalasın beni del olum şunları cımalıycın…”

Sanıyorum yukarıdaki samimi sitemde ki kelamların birçoğu günümüz insanları tarafından pek anlaşılmamıştır.

Benim gibi eskiler kahkahalarla gülerken söylenmek istenenleri çok iyi anlamıştır.

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın