Özgür ZOR

Özgür ZOR

Mail: [email protected]

Bayramı evlerde kutlayacağız

Dünya genelinde Koronavirüs (Covid-19) Salgını etkisini sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu önderliğinde ülkemizde yürütülen başarılı mücadele sonunda salgın önemli ölçüde kontrol altına alındı. Nisan ayından bu yana hafta sonları ve özel günlerde uygulanan  sokağa çıkma yasağı ile sosyal izolasyon sağlanarak salgının yayılımının önlenmesi için önemli bir adım atıldı. Gelinen süreçte tedbirler daha da artırılarak, sokaklarda maskesiz dolaşmak ve sosyal mesafe kurallarına uygun hareket etmemek yasaklandı. Bu dönemde uygulanan denetimlerde yalnızca Gaziantep’te 150 milyon TL, idari işlem yapıldı.

Son olarak Hükümet tarafından alınan karar doğrultusunda Arife Günü ve Ramazan Bayramı süresince 4 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 81 ilde uygulanacak olan karar ile birlikte bu yıl Ramazan Bayramı’nı evlerimizde kutlayacağız.

Alınan karar ile Bayram vesilesi ile vatandaşların bir araya gelmelerinin önüne geçmek ve sosyal izolasyonun sağlanması için uygulanacak. Koronavirüs ile mücadelede en büyük görev vatandaşlara düşüyor. Bu anlamda evlerimizde kutlayacağımız Ramazan Bayramı’nın ardından normalleşme süreci daha da hızlanacak, hayatlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Özgür ZOR

 

 

Facebook Yorum

Yorum Yazın