Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

ARDA VE SUMUDİCA KARDEŞLER

Sanki yıllardan beri Süper Ligdeymişiz de ,yıllardan beri aynı kadroyla oynuyoruz da sen kalkıyorsun 3-5-2 gibi en azından bugün için saçma sapan bir sistemle sahaya çıkıyorsun.

Bir de üzerine on ikinci adam ARDA KARDEŞLER gibi eyyamcı hakem sahada olunca ,ortaya berbat bir ilk yarı ortaya konulmuş oldu. Yazımın hemen başında belirtmek isterim ki ,sayın başkan ve değerli yönetim kurulu üyelerimiz ne olur görünen köy kılavuz istemiyor. Saha kenarına bizden birilerini koyalım. Şimdi herkes bana saçmalama yahu diyecek belki ama her şey ortada.

Kimse bu adama söylemedi mi acaba geçen yıl şampiyon olan takımdan kalan oyuncular nerede? Yahu sahada kimse kimseyi tanımıyor. Kim nereye kaçıyor bilmiyor. Ama geçen yıl ki kadrodan üç beş kişi sahaya sürüp yenilerle harmanlamış olsaydı belki de böyle kötü bir başlangıç olmayabilirdi.

Belki de herkes bize üç beş maç bekleyelim diyecek. Ama o zamana kadar atı alan Üsküdar’ı geçmiş olabilir. Lige yeni çıkmış bir takım, bir de ilk yarı küme düşme potası puanının enaz yirmi olması gerekirken böyle giderse, fikstür dezavantajını da düşünecek olursak ilk on haftayı sıfır çekerek bitirebiliriz bu oyun ve sistemle.

      Süper lig daha önce ki yazımda da belirtmiştim tam da dediğim gibi başladı. Federasyonun başındakiler değişse de değişen hiçbir şey olmuyor. İki sezon Beşiktaş ,iki sezon Galatasaray belki de iki sezon da Fenerbahçe. Bu ülkede futbol falan hikaye .Hani başkan şampiyon olunduğu gün o heyecanla verdiği demeç vardı ya " bu ligde Anadolu takımları daha iyi olmalı ,daha çok olmalı "diye.

Yok öyle bir dünya. Burası Türkiye. Burada üç gereksizler ve büyük gereksizler ( MHK VE ..... )vardır . Daha Cuma günkü ilk maçla başlayan eyyam Denizlispor’un maçı kazanmasıyla üzeri kapatılıp olayların önünü kesmiş olsalar da ekran başında ki herkesin de görmüş olduğu gibi yine hakemler çok konuşulacak.

       Maç ve skor ne olursa olsun hiçbir şey bizim bu kadar ruhsuz ,bu kadar basiretsiz ve bu kadar kötü bir oyun oynamamızı izahatını yapamaz. Belki ligin ilk maçı deyip geçiştirebiliriz. Ama ligin ikinci maçında sahamızda oynayacağımız maçtan da daha iyi bir oyun ve skorla bitiremezsek her halde Sumudica için çanlar erken çalmaya başlayacaktır. Eğer bu ligde kalıcı olmak istiyorsak öncelikle KARDEŞLER'e , içimizde ki İrlandalılara ( Sumudica ) kesinlikle dikkat edip ona göre önlemlerimizi almalıyız. Yoksa sonumuz BB.ERZURUMSPOR gibi geri dönmek olur.

Facebook Yorum

Yorum Yazın