Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

ANTEP SAINT GERMAİN :0 6.SARAY :2

ANTEP SAINT GERMAİN :0   6.SARAY :2

Hani her platformda özelliklede ulusal başının duayenleri ligimiz şöyle üst seviye böyle değerli diyorlar ya ,aslında gerçek olmadığını hafta içerisinde geçen yıl ligimizde ilk dört içerisinde yer alan takımların halini Avrupa kupalarında gördük. Real Madrid’i geçecek olursak bazı takımları ilk defa görüp mücadele ediyoruz. Hepimizin de izlediği gibi Türkiye’de hakemlerle masa başında ve alenen ekranların başında şampiyon olanlar ,olmaya çalışanların ne kadar da basiretsiz kaldıklarını liglerinde ancak orta sıralarda mücadele eden takımlara karşı nasılda çaresiz kaldıklarını gördükleri halde lige dönünce maazallah nasılda kükrüyorlar. Bir anda hemen şampiyonluk havasına giriyorlar. Ama onlara kızmıyorum.  Bu kadar taraflı maçlara çıkmalarına rağmen yöneticilerimiz hâlâ bu takımlarla oynanan maçları maddi getiri olarak düşündükleri için koskoca bir kale arkasını onlara bırakarak bir nevi hem takımı hem de kendi şehrinin insanlarını negatif motive etmeyi başarıyorlar.

       Maça gelecek olursak;  Biz bu maçı daha sahaya çıkmadan kaybetmişiz. Yahu arkadaş ligin onbirinci haftası olmuş ve bizim takımın hâlâ e oynadığını bir türlü çözemedik. Hücum futbolu mu , kontra atak oyunu mu ,yoksa tamamen savunmaya yönelik bir oyun mu bir türlü bilemedik. Ondan sonrada bay Sumudica herkese kızarak beyanat veriyor.

Be kardeşim sen oynatacağım sistemde takımına ve oyuncularına güveniyorsan ne oynatıyorsan oynat .Ama senin daha kendine güvenin yok ki ,ne oynatacağını bilmiyorsun. Geçen hafta sağ kanatta oynayan Güray'ı bu maçta sol kanada kilitleyip ne onu oynattı nede cezası bitip dönen Oğuz'un rahat bir şekilde öne çıkmasını engelledi. Gerçi ikinci yarıyla istenilen oyun oynansa da skoru ve sonucu etkileyecek hamleler gelmeyince maç ilk yarıda atılan gollerle mağlubiyetle bitmiş oldu. Umarım aradan sonra sakatlardan iyi haberler gelirde ligin ilk yarısında kalan altı maçtan iyi puanlar alarak bitiririz.

Facebook Yorum

Yorum Yazın