Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

ANTEP HALLİKLERİ

ANTEP HALLİKLERİ

Sezona ağır FENERBAHÇE mağlubiyeti ile başlayan Gazişehir Gaziantep, o maçı kendine ölçü almayarak Gençlerbirliği maçına çıkmıştı. Fakat pek de önceki haftadan değişiklik olmadığını maçın ilk yirmi dakikasında gördük. Sahada ne yaptığını bilmeyen daha iki pas yapamayan hatta maç geneline baktığımızda doğru dürüst şut bile çekemeyen bir takım gördük kırmızı kartlar ve penaltıya kadar.

Eğer maç 11 'e 11, hatta 11'e 10 bile oynamasaydı bu sonucun tam tersi olacağına inananlardan birisiyim. Takımın neresinden bakarsak bakalım, neresinden tutarsan tut ,ele alınır göze görünür hiçbir yanı yoktu. 

Sahaya çıkan onbirdeki kaleci Günay'ı saymazsak, sahada olan diğer iki Türk oyuncular Güray Vural ve Oğuz Ceylan da diğerlerine ayak uydurup durdular. Özellikle Güray'ın performansı vasatın üzerine çıkmadı bile. Yapılan transferler içerisinde çok şeyler beklediğim Güray Vural ,Gaziantep’e sanki turistik amaçlı gelen birisiymiş gibi duruyordu. Belki ilk maç olması belki taraftar önüne ilk kez çıkılmasını öne sürebiliriz.  Ama saha içerisinde sanki kebap , baklava yemiş de çıkmış gibi sanki benim burada ne işim var yahu dermiş gibi gezme hakkına sahip olmadığı kanısındayım. Atmış olduğu gole de hiç kimse aldanmasın. Burada bizlere birşeyler katmak istiyorsa bizden biri olduğunu kanıtlaması gerekir. Yoksa her maç beş de atsalar bu takım, dün olduğu gibi yuhalanır bu oyunla.

        Yönetimimize buradan seslenmek istiyorum. Ama  bu yazıyı okuyup da kaile alan olur mu bilemiyorum. Özellikle de sayın başkan Adil beye sormak istiyorum; Transferi yapılmış yaklaşık onyedi yeni futbolcuyu fabrikanıza asgari ücretle işe almaya kalksak, iki haftalık deneme süresinden sonra çalıştırır mıydınız? Cevabını ben vereyim hayır.  Birilerinin sizi yanlış yönlendirdiği belli. Ligde kalmak adına yapılan hatalar belki de sezon sonu geldiğimiz yere geri dönmemiz olacak. Bence yol yakınken yanlıştan dönülmeli ve bu hafta sonu oynanacak olan Sivasspor maçının sonucu ne olursa olsun lige verilecek olan arayı da düşünerek teknik ekipte kesinlikle yeni bir heyecan gelmesi en akıllıca bir çözüm olarak gözüküyor.

       Sonuç olarak; Bugün itibarı ile kümede kalmak adına oluşturulan bu kadro ve teknik ekip, kurban bayramına hazırlanan ANTEP HALLİKLERİ gibi sahada gezer dururlar. Saygılarımla.......

Facebook Yorum

Yorum Yazın