Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

AMATÖR RUHLA PROFESYONELCE

Nihayet beklenen gün geldi ve takım her türlü yaşanan olumsuzluğa rağmen sahaya çıktı. Sahaya çıkan o gencecik yürekler ortaya koydukları mücadeleyle gerçekten de alkışı hak etmişlerdir. Şimdi bu cümleleri okuyanlar bu adam ne diyor diyecekler. Evet neredeyse çeyrek asır boyunca süper ligde mücadele edip,  o kadar kötü yönetim sebebiyle yıllar sonra ikinci lige yani yeni versiyonuyla PTT birinci lige düşen Gaziantepspor bana göre böyle olumsuzlukların içerisinde en azından sahaya çıkartabilecek genç yürekleri bulmayı başarmıştır. İşte bu yüzden diyorum ki sahaya çıktıklarında ilk defa profesyonel olan bu gençler elleri ayakları belki de titreyerek sahaya çıkmalarından dolayı tebrik etmek gerekiyor.

Yalnız işin rengi hiçte iyi değil. Bulunmuş olduğumuz bu durumdan ligin ilk yarısı bitmeden yada ilk transfer dönemi kapanmadan gerekli takviyeler yapılarak en azında bu yılı bu ligde tutunarak geçirebilirsek gelecek sezona daha iyi bir yönetim daha iyi ve tecrübeli bir kadro kurulup hedef bir üst lig olabilir .Bunca yazıdan sonra herkesin aklına gelebilir, bu sezonu sildiniz mi diye? Evet bu sezon şuan ki mevcut ortam göz önünde bulundurulacak olursa artık tek gayesi burada tutunmaktan başka çaresi kalmamış olan yönetimin tek faydası bu olabilir.

Bu sezona da şampiyonluk parolasıyla başlayan ve hatta Gaziantepspor’un içerisinde bulunduğu vahim durumdan dolayı da omuzlarına iki misli daha yük binen Gazişehir Gaziantep’in ligin ilk maçında hem deplasmanda hem de Samsunspor gibi güçlü bir rakipten puanla dönerek güzel bir başlangıç yapmış olduğu kanısındayım. Çünkü sezona şampiyonluk parolası güderek başlayıp ve ilerleyen haftalara moral motivasyon yüklemesi yaparak başlamak ve ikinci maçta üzülerek söylesek te neredeyse garanti bir üç puan alınacağını düşünürsek iyi bir giriş yaparak başlamış olacağı için güçlü rakiplere de göz dağı vermiş olacak.

Ancak tabi ki ilk iki maça dayanarak da kesin bir iyi başlamadan söyleyemeyiz. Çünkü önceki sezonlarda iyi başlangıçlar yapıp daha sonraları yaşanan kayıplardan ötürü geçen sezon ligin son haftasında kümede kalmayı garantilemiştik. İşte bu yüzden işleri daha bir sıkı tutup daha ligin ilk yarısında bu işe havlu atmayalım. Bu süreçte ise en güvenilir yer hiç kuşkusuz teknik yönetim olacaktır. İlk maçlar sonunda bir iyi bir kötü başlangıç yaparak sezona başlayan ekiplerimize şimdiden yeni sezon da son gülen olmaları temennisi ile deyip sözümüzü noktalayalım.

Facebook Yorum

Yorum Yazın