Memik Bakır

Memik Bakır

Mail: [email protected]

ALTIPARMAK HARİKALAR DİYARINDA          

      Sezon başında takımlar belirli bir program dahilinde hazırlık kampı yaparak ,hem takıma yeni katılanları kaynaştırmak hem de yeni sezon öncesi bir hedef belirleyerek senenin planlamasını yaparlar.

Bizim takımımız da günahıyla sevabıyla bir planlamayla sezona başladı. Fakat sezona istenildiği gibi başlayamayınca ilk yarının ortasında yönetim teknik ekip değişikliğine gitti. Bu değişiklik kesinlikle yerinde bir karardı fakat giden ekibin yerine geçen yıl play-off sonunda süper lige yükselen Erzurumspor’da görev yapmış olan MEHMET ALTIPARMAK tercih konusunda en kötü olanıydı. İlk günden dünkü Giresun maçına kadar karşısında olduğum ve sürekli eleştirmem konusunda ne kadar da haklı olduğumu bir kez daha üzülerek görmüş oldum. Çünkü bizim takımımız derleme bir takım olduğu için o futbolcuları saha kenarından idare edebilecek bir kapasitesi olmadığına inandığımdan ötürü devamlı karşısında durdum.

Mehmet hoca kişilik olarak saygın bir teknik adam. Ama iş kenarda teknik ve taktik anlayışına gelince Türkiye’de mücadele edilen tüm profesyonel liglerin tamamını yan yana koyun sondan birinci bile olamayacak iki teknik adam dan birisidir. (ERSUN YANAL VE MEHMET ALTIPARMAK )

Neden diye sorulacak olursa şayet ; ikisinin de kesinlikle saha içerisine müdahale edebileceği ikinci bir planı yoktur. Sadece saldım bayıra mevlâm kayıra misali teknik direktörlük yapıyorlar. Eğer futbolun adaleti varsa şayet Fener küme düşer Gazişehir de play off dışında kalır. Yoksa da adalet dediğimiz tabelada bir kelimeden ibarettir. Çünkü her iki kulüpte de futbol namına hiçbir şey yoktur.

             Nihayet ligin artık son üç maçına geldik. Sezona direk şampiyonluk parolasıyla başlayan fakat gelinen noktada play off dışında kalma ihtimalimizin de bulunduğu bir hale gelmiş bulunmaktayız. Türkiye  Süperliginin ve Spor toto birinci ligin maddi olarak en sorunsuz takımı olmamıza rağmen yapılan onca yatırım ,kaybedilen zaman ve de yıkılan hayallerin hesabını sezon sonunda kim yada kimlerin vereceğini inanın şimdiden merakla beklemekteyim. Buna rağmen sevgili imparator yine tereyağından kıl çekermiş gibi içinden sıyrılıp hâlâ şampiyon olacağını söylüyor. Artık normal karşılıyorum çünkü "ALTIPARMAK HARİKALAR DİYARINDA " Umarım hiç umudum olmasa da önce play offlara kalır ve oradan da süper lige çıkılır ve benim bu sözlerim ve yazdıklarım sadece burada kalır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın