Yarışmacılar, Gaziantep’ten memnun kaldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yarışmacılar, Gaziantep’ten memnun kaldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen TEKNOFEST 2020 tamamlandı. 21 kategoride yarışan 5 bin yarışmacı, Gaziantep’in ev sahipliğinden memnun kaldı.

 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’yla Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından 24-27 Eylül tarihleri arasında ilk defa İstanbul dışında Gaziantep’te gerçekleşen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST 2020 sonlandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılan festivalde yarışan 5 bin yarışmacı Gaziantep’ten memnun ayrıldı. Organizasyon, yemekler ve şehrin güzellikleriyle hayran kaldıklarını belirten yarışmacılar, şehrin TEKNOFEST’e çok iyi hazırlandığını, kalacak yerlerin ve yarışma ortamının iyiliğini vurguladılar. Yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) Salgını nedeniyle bu sene ziyaretçi kabul edilmeyen festivalde sosyal mesafe, maske ve temizlik konularında sıkı tedbirler uygulandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların da katıldığı festivalde Türkiye’nin farklı illerden gelen binlerce ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi, 1 sene uğraştıkları projeleriyle dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

 

 

 

"Gaziantep TEKNOFEST ruhuna uygun bir şehir”

 

 

 

Algan Teknoloji Takımı lideri ve Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencisi Enes Fevzi Çiçekli, TEKNOFEST 2020’ye yaklaşık 1 senedir hazırlandıklarını dile getirerek, "Geçen sene İstanbul’da yarıştık. Bu sene Tarım Teknolojileri kategorisinde, eğimli arazilerde tarım için kullanılacak bir araç yaptık. Gaziantep çok güzel ve TEKNOFEST ruhuna uygun bir şehir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bu ortam ve imkânları sağladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

“Kent bu işi benimsemiş”

 

 

 

Trabzon Dene-Yap Atölyesi eğitmenlerinden Ali Gözükara ise takımında bulunan lise öğrencilerinin bu festivale 1 buçuk yıldır hazırlandıklarını belirterek, "İnsansız Sualtı Sistemleri’nde temel kategoride yarıştık. Raporlama çalışmalarını tamamlayıp finale kaldık. Şehir bu işi benimsemiş. Gerçekten hazırlıkları gayet güzeldi. 3 yıldır değişik takımlarla festivale katılıyoruz burası bir başka hazırlamış. Hem yemekler, hem ortamlar çok güzel insanlar sıcak karşılıyorlar. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni ve Gaziantep Valiliği’ni tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

TEKNOFEST yarışmacıları Gaziantep’ten memnun kaldı

TEKNOFEST yarışmacıları Gaziantep’ten memnun kaldı

TEKNOFEST yarışmacıları Gaziantep’ten memnun kaldı

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GSO-MEM’de yeni eğitim dönemi başlıyorÖnceki Haber

GSO-MEM’de yeni eğitim dönemi başlıyor

Kaplan, Bakan Koca’yı göreve çağırdıSonraki Haber

Kaplan, Bakan Koca’yı göreve çağırdı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!