Vatandaşın Psikolojisini Bozdular!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vatandaşın Psikolojisini Bozdular!
“İşsizlik ve artan borçlar yüzünden vatandaşın psikolojisi iyice bozuldu” “Saraydakiler sorunlara çözüm üretmek yerine "tweet" atan vatandaşı fişliyor” diyen CHP’nin Doktor Milletvekili ülkede yaşanan bu kötü tabloyu TBMM Genel Kuruluna taşıdı.

“Bu ilaçları sadece işsiz vatandaş kullanmıyor; gazeteciler, memurlar, emekliler, çiftçiler, köylüler kullanıyor. Hatta rahatmış gibi görünen ancak psikolojisi bozulmuş iş adamları da sıkça kullanmaya başlamış durumda. Gidişat iyi değil” diyen Yılmazkaya, “Saraydakiler sorunlara çözüm üretmek yerine "tweet" atan vatandaşı fişliyor” dedi.

Ümitsizlikten dolayı intihar eden insanların artığı, gençlerimizin umutlarının tükendiği, karamsarlığa sürüklendiğini dile getiren Yılmazkaya, “Sağlık Bakanlığı verilerine göre, psikiyatrik ilaç kullanımı son beş yılda 50 milyon kutu artarak 308 milyona ulaşmış durumda” dedi.

“Vatandaşın geleceğe kaygıyla baktığı bu kötü tablodan ötürü herkes ümitsiz” diyen Yılmazkaya TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“İnsanlarımızın psikolojisi iyice bozuldu. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, psikiyatrik ilaç kullanımı son beş yılda 50 milyon kutu artarak 308 milyona ulaşmış durumda. Ekonominin kötü olduğu, sanayicinin borç batağına düştüğü, esnafın kan ağladığı, işsizlik oranının her geçen gün arttığı, birçok şirketin battığı; çiftçinin, esnafın, vatandaşın geleceğe kaygıyla baktığı bu kötü tablodan ötürü herkes ümitsiz. Vatandaş bankalara borçlu, icra dosyaları artmış. İnsanlar evine ekmek götüremiyor. Gazeteciler haber yaptığı için işten atılıyor, basın kartlarına el konuluyor ve yenilenmiyor. Saraydakiler sorunlara çözüm üretmek yerine "tweet" atan vatandaşı fişliyor. Maalesef, ülkedeki bu ortamda bu ilaçları sadece işsiz vatandaş kullanmıyor; gazeteciler, memurlar, emekliler, çiftçiler, köylüler kullanıyor. Hatta rahatmış gibi görünen ancak psikolojisi bozulmuş iş adamları da sıkça kullanmaya başlamış durumda. Gidişat iyi değil. "Yeter artık!" diyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

 

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’de görev dağılımı yapıldı…Önceki Haber

CHP’de görev dağılımı yapıldı…

Soruşturma başlatıldıSonraki Haber

Soruşturma başlatıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!