“Toplumun geneli mutsuz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Toplumun geneli mutsuz”
DEVA Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya ve Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Kaya, “Ülkemizin ve Gaziantep’in tüm sorunlarını biliyoruz. Sorunlara DEVA olmak için buradayız” diye konuştu.

DEVA Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya ve Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. Toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Kaya, “Ülkemizin ve Gaziantep’in tüm sorunlarını biliyoruz. Sorunlara DEVA olmak için buradayız” diye konuştu.

DEVA Partisi Gaziantep Kurucu İl Başkanı Ertuğrul Kaya ve Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri, basın mensupları ile bir araya geldi. DEVA Partisi’nin misyonunu ve yapacakları çalışmaları anlatan Kaya, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.  Kaya, “ Türkiye’nin birçok yerinde İl örgütlenmelerimize başladık. Türkiye’nin birçok vilayetinde il başkanlıkları ve kurucu heyetlerimiz atandı. Gaziantep heyetindeki birbirinden değerli arkadaşlarımıza müteşekkiriz” dedi.

“KARAMSARLIĞA KAYITSIZ KALAMADIK”

Partinin kurulma amacını anlatan Kaya, “Türkiye’nin her alanda itibar kaybetmesi, özgürlüklerin kısıtlanması bizleri üzüyor. Kadınlarımıza ilişkin şiddet hadiseleri acı verici pozisyonda. Çocuklarımızın geleceği ile ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Demokrasimiz, adaletimiz örselenmiş durumda. Şehirlerimiz hızlı, ağır, betonarme yapılardan kaynaklı büyük bir yük içerisinde. İnsanlar mutsuz, sanayicimiz geleceğe yönelik güvenle bakamıyor. Bu karamsarlığa kayıtsız kalamadık. Şuan ülkenin tüm sorunlarına DEVA olmak için buradayız.”

“ŞEHRİMİZİN SORUNLARINI BİLİYORUZ”

DEVA Partisi’nin siyaset anlayışını anlatan Kaya, “Demokratik, çoğulcu, hukukun üstünlüğüne dayalı laik bir siyaset anlayışı güdüyoruz. Şehrimizin sorunlarını biliyoruz, bu sorunlara Deva olmak istiyoruz. Toplumun her kesiminin sesi olacak, birleştirici bir teşkilatlanma gerçekleştireceğiz. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Gaziantep’imize, ülkemize hizmet etmek için buradayız. Hedefimiz iktidar olmak.”

“DEVA AİLESİNE KATILMAYA KARAR VERDİM”

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kaya, “Toplumumuzun geneli mutsuz, dolasıyla toplumun genelini kapsayacak politikalar üreteceğiz. 2001 yılında AK Parti’nin kurucular kurulunda yer aldım. Belediye meclis üyelikleri ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekilliği yaptım. Sonrasında milletvekili adayı olmak üzere görevimden istifa ettim. Uzun süredir siyasette yoktum. DEVA ailesine katılmaya karar verdim.”

“OLASI BİR ERKEN SEÇİM İÇİN TEDBİRLERİMİZİ ALDIK”

DEVA Partisi’ne büyük bir ilgi olduğunu kaydeden Kaya, “Teşkilatlanmamıza ilişkin, kent genelinde büyük talep var. Resmi sitemize yaklaşık 3 bin civarında yönetim kademelerinde görev almak isteyen kıymetli hemşerilerimiz var. Tüm kararlarımızı heyet olarak alıyoruz. Ortak aklı önemsiyoruz. Bu müracaatlar içerisinde elemeler ve görüşmeler yapıyoruz. Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerimiz ile birlikte diğer ilçelerimizin başkan atamalarını gerçekleştireceğiz. 2021’de yapılmasını beklediğimiz olası erken seçime hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Tedbirlerini alan bir partiyiz, ciddiyet içerisinde alıyoruz. Sürprizlere hazırlıksız yakalanan bir parti değiliz. Tüm sistemimiz, ekibimiz ile ciddiyet içerisinde hazırlığımızı yapıyoruz. Erken seçim olmadığı takdirde 2023 yılında yapılacak olan Genel Seçimlere hazır olacağız” diye konuştu.

DEVA Partisi Gaziantep İl Kurucular Kurulu Heyeti üyeleri Figen Akan, Damla Gültekin Atsan, Sabri Sayan, Mehmet Budak, Burhan İnal ve Ali Karakan da toplantıda hazır bulundu.

F.ÇENGEL

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kadronun değişmez ismi ToscaÖnceki Haber

Kadronun değişmez ismi Tosca

“Bu utanç hepimizin!”Sonraki Haber

“Bu utanç hepimizin!”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!