TEKNOFEST’te Gaziantep Gururu…

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEKNOFEST’te Gaziantep Gururu…
Eylül ayında Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali heyecanı sürüyor. TEKNOFEST kapsamında binlerce proje ve takım yarışmalara başvuruda bulunurken, projeler için ön eleme süreci sona erdi. Türkiye genelinde 174 Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)’nin projeleri ile başvuruda bulunduğu TEKNOFEST’te ön başvurusu kabul edilen projeler açıklandı. 475 projenin kabul edildiği ön elemede, Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi 74 projesi ile Türkiye birincisi oldu.

Gaziantep’te düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne ön başvurusu kabul edilen projeler açıklandı. Türkiye’deki 174 BİLSEM’in başvurduğu projelerden 475’i ön elemeyi geçti. BİLSEM’ler arasında Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi ön elemeyi geçen 74 projesi ile Türkiye birincisi olarak Gaziantep’i gururlandırdı.

74 KATEGORİDE ÖN ELEMEYİ GEÇTİLER

Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’nde eğitim gören özel yetenekli öğrenciler kurdukları takımlarla Akıllı Ulaşım Yarışması’ndan 11, Eğitim Teknolojileri Yarışması’ndan 16, İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasından 41, Uçan Araba Tasarım Yarışması’ndan 1, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması’ndan 3, Tarım Teknolojileri Yarışması’ndan 1, İHA Yarışması 1 olmak üzere toplam 74 kategoride ön elemeyi geçtiler.

VALİ GÜL’DEN TEŞEKKÜR GELDİ

Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu sözlerde duyurdu “TEKNOFEST 2020 Festivalinde  ön elemeyi geçen, BİLSEM’lere ait 475 proje içerisinde Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi 74 projeyle 1. oldu. Bu gururu bize yaşatan tüm mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim.”

GAZİANTEP, EV SAHİPLİĞİNİN HAKKINI VERDİ

Konu ile ilgili Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen "Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne" ev sahipliği yapacak Gaziantep’in ev sahipliğinin hakkını verdiğini belirtti.”

“GAZİANTEP’İN SANAYİCİ KİMLİĞİNE YAKIŞACAK”

Açıklamalarını sürdüren İl Müdürü Tepe, İstanbul dışında ilk defa Gaziantep’te düzenlenecek olan TEKNOFEST’e Sayın Valilimizin talimatları ile şehir olarak çok iyi hazırlandıklarını, festival ile ilgili tüm okul müdürlerimiz ile bir araya gelip bir hedef belirlediklerini açıkladı. Tepe, 21 yarışma kategorisinin yer alacağı festivalin Gaziantep'in sanayici kimliğine çok yakışacağını, bu yarışmalarla Türkiye'nin milli teknoloji hamlesine adım adım yaklaşacağını söyledi.

Gaziantep’te bu yıl açılan ve eğitim vermeye başlayan Gaziantep Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’nin 174 BİLSEM arasından açık ara 1. olarak çok önemli bira başarıya imza attığını belirtti. Yasin Tepe, yarışmalara başvuru sürecinde okul ziyaretleri yaptıklarını, Nuray Tuncay Kara Bilim ve Sanat Merkezi’ne yapmış oldukları bir ziyarette okul müdürümüz Hayri Özaslan’ın ve öğretmenlerimizin Türkiye 1. sözünü verdiklerini ve bu sözü tuttuklarını belirtti. Yasin Tepe, bu büyük başarıdan ötürü okul müdürü Hayri Özaslan ve tüm BİLSEM ekibini tebrik etti.

Y.ANKAY

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Binlerce öğretmen mağdur edildi…Önceki Haber

Binlerce öğretmen mağdur edildi…

Bir mahalleye daha kısıtlamaSonraki Haber

Bir mahalleye daha kısıtlama

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!