Spor Şehri Gaziantep...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Spor Şehri Gaziantep...
Şehitkamil Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Beykent Stadyumu’nun açılışı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Şehitkamil Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Beykent Stadyumu’nun açılışı Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da bugün Gaziantep'te olmaktan onur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Spor tesisinin inşa edilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Kasapoğlu, "Az önce İstanbul'da deprem olduğu haberini aldık. İstanbullu hemşehrililerimize geçmiş olsun." dedi.

Sporun kardeşlik ve barışı temsil ettiğinin altını çizen Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Son yıllarda çok ciddi bir devrimi ortaya koyduk. Yerel yönetimlerin katkıları da bizim için önemli. Bu anlamda Gaziantep'teki yerel yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Bizimle aynı hedef doğrultusunda önemli katkılar sunuyorlar. Gaziantep'in yarınları için bizim çok büyük umutlarımız var. Sizlerle beraber umutları yeşertip büyüteceğiz. Yarınların olimpiyat şampiyonlarını ve sporcularını yetiştireceğiz."

Kasapoğlu, Türkiye'nin 20 milyon genciyle Avrupa'nın en genç nüfusuna sahip bir ülke olduğuna dikkati çekerek, gençlerin Türkiye için yarınları temsil ettiğini, o yüzden gençleri spor noktasında seferber edebilmek için var güçleriyle çalışacaklarını vurguladı.

Gaziantep'teki spor yatırımlarının bu yıl çok önemli seviye kaydettiğini anlatan Kasapoğlu, "Bu seviyeyi daha ileriye taşıyacağız. Hem de Gaziantep spor başkenti olana kadar. Gençler bizim için önemli bir varlık. Gençlerle beraber kadınlarımıza bu noktada önemli görevler düşüyor. Spor seferberliğinde kadınlarımızın önemli bir yeri var. Çünkü sporun öncüsü kadınlardır." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Bakan Kasapoğlu'na fahri hemşehrililik beratı verildi ve tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Kaynak:HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aslan, aday olmayacakÖnceki Haber

Aslan, aday olmayacak

GTB’de ‘Kardeş Borsa’ protokolü imzalandıSonraki Haber

GTB’de ‘Kardeş Borsa’ protokolü imzaland...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!