Şimdi ne olacak?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Şimdi ne olacak?
Yeni evlenecek olan çiftlere bir kötü haber daha geldi. Edinilen bilgilere göre, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliklerine gönderilmesi beklenen genelge ile Nikah Salonlarında nikah törenlerinin yapılmasının ikinci bir karara kadar yasaklanacağı öğrenildi. Nikah kıydırmak isteyenler, işlemlerini nikah memurluğunda iki şahit huzurunda yapabilecekler.

 

Normalleşme Süreci ile birlikte 15 Haziran tarihinden itibaren Nikah Salonları faaliyetlerine başlamıştı. Gaziantep’te nikah salonlarına yoğun başvuru olması, kalabalık başvurular, vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymaması ve Covid-19 vakalarına rastlanılması nedeniyle Gaziantep Valiliği tarafından Şahinbey ve Şehitkamil İlçelerinde Nikah Salonlarında nikah töreni yapılması iptal edildi. Karar doğrultusunda nikahlar, iki şahit huzurunda yapılacak.

Türkiye’de 1 Haziran itibariyle Normalleşme Süreci’nin başlaması ile birlikte 15 Haziran tarihinde Nikah Salonları, faaliyetlerine başlamış, 1 Temmuz tarihi itibariyle ise Düğün Salonlarının faaliyetlerine başlayacağı duyurulmuştu. Nikah Salonlarının açılmasının ardından aradan geçen 8 günlük sürecin ardından Şahinbey ve Şehitkamil İlçelerinde nikah salonlarına aşırı başvuru yapılması ve pozitif vakalara rastlanması nedeniyle Gaziantep Valiliği tarafından alınan karar ile salonlarda yapılan nikah törenleri iptal edildi.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ’NDEN DUYURU YAPILDI

Şehitkamil Belediyesi Sosyal medya hesabı üzerinden yapılan duyuruda, “Hemşerilerimizin dikkatine, bulaşı azaltmak adına alınan karar gereği misafirli salon nikahları iptal edilmiş olup yalnızca şahitler eşliğinde nikah kıyılacaktır” ifadeleri yer aldı.

DÜĞÜN SALONLARI NE OLACAK?

Nikah Salonlarında törenlerin yasaklanması, 1 Temmuz’da faaliyetlerine başlayacak olan Düğün Salonlarının durumunu gündeme taşıdı. Nikah Salonlarında yapılan törenlerin bulaş riski gibi nedenlerle ikinci bir karara kadar yasaklanması, düğün salonlarında bu tehlikenin yaşanıp yaşanmayacağı yönündeki soruları gündeme taşıdı.

A.DUMAN

Kaynak:ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Lezzetlerimiz, işaret diliyle anlatılıyorÖnceki Haber

Lezzetlerimiz, işaret diliyle anlatılıyo...

Güvenli Hizmet Belgesi verilen ilk OSB oldu...Sonraki Haber

Güvenli Hizmet Belgesi verilen ilk OSB o...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!